Zotac GTX750 Ti Donma Sorunu

goktug1905

Hectopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar ben bu site de yeniyim. Şimdi 2 gün önce bu ekran kartını aldım.

Zotac Gtx750 Ti Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Fakat verdiği hediye oyunu bile çalıştırmıyor, sürekli donuyor. Acaba benim sistemim mi yetersiz yoksa kartı iade edip değişim mi yapmalıyım? Fazla vaktim yok haftaya çarşamba vermem lazım 1 hafta dolmadan. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Sistem bilgim fazla yok ama bildiğim kadarıyla:
  • işlemci : intel core i7
  • RAM: 4 gb
  • Anakart : pegatron
Başka bilgi isterseniz vereyim bir an önce bana yardımcı olabılırsenız memnun olurum. Elimde 450 lira nakit oluyor kartı geri verdiğimde. Bu yüzden geri verip başka ekran kartı alıp RAM mi geliştirmeliyim bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birlikte gelen oyun nedir ? Eğer Batman Arkham Knmigt ise o oyun satıştan çekildi hatalarından dolayı. i7 işlemci darboğaz yapmaz, tabi iyi soğutuluyorsa. Öte yandan 4 GB RAM bazı oyunlarda yetersiz kalabilir. Onu da 8 GB yapmak gerek. Pegatron anakart berbattır.

Özetle aldığınız ekran kartı iyi (Zotac markasını tavsiye etmesem de) ama sisteminize bir çeki düzen vermeniz gerek. Mesela 8.1 64 Bit'e geçmediyseniz geçin ve ısıları kontrol edin dediğim gibi.

Daha sorun yaşadığınız oyunu bile yazmamışsınız...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı