ZOTAC GTX780 vs ASUS GTX780

Atakan güzel öneri fakat R9 290 Tri-X OC alınabilir o fiyata o yüzden Ben R9 290 Tri-X OC ekran kartını öneriyorum fiyatları birbirine yakın fakat R9 290 daha performanslı.
GPUBoss adlı siteye güvenmeyin. Adamlar o kadar içmişler ki GTX 770'i R9 290'dan daha iyi gösteriyorlar bir ara GTX Titan'ı GTX 690'dan daha iyi göstermişlerdi. :D

Kesinlikle katılıyorum, gördüğüm en Funboy'luk taslayan site, gerçekle hiçbir alakası yok. Ben de en geç bu haziran ayına kadar 3000 TL sistem toplayacağım. Ekran kartı da en çok kafamı karıştıran soruydu. İlk Zotac AMP iyi gibi göründü, halbuki tek farkı fabrika çıkışı O.C.'lanmış olması. Gerçi bu sitede herkes Asus'un daha iyi bir tercih olduğunu söyleyecektir ancak, haklılar da. Kesinlikle Asus daha kaliteli, kendin O.C. yaparak daha iyi performans sağlayabilirsin. Gerçi benim tercihim Sapphire AMD R9 290 Tri-X oldu. Çok fazla araştırdım bu kartı ve almayı düşünüyorum. R9 290X ile fazla O.C. yapamaz iken R9 290 ile hem daha iyi performans hem de daha az ısı alırsın. GTX 780 daha az ısınıyor diyenlere de pek aldırma. R9 290 kartı yüksek ısıda çalışabilir tasarlanmış bir kart ve uzun ömürlü. Ben tercihimi bu yönde yaptım. Umarım sana da yardımım dokunur. Kolay gelsin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac GTX780 DX 11.2 ama gönül R9 290X'e kaymıyor değil. Çünkü güncel bir ekran kartı, ama ben de Nvidia hastalığı var biraz. Yıllardır Nvidia kullanıyorum, diriverları ile çok iyi performans veriyor... Asus başlı başına kalite saten ama DX11.1 desteği var... Hepinize çok teşekkür ederim. Kararsızlıktan ölüyorum...

R9 290X'e bulaşma, alacaksan R9 290 düşün. Aralarında performans farkı çok az ancak 500 TL fark var. Eğer 'Screw the rules, i have money!' tarzı biriysen git Asus GTX 780 al. Ancak sunduğu en kaliteli özellikler için 1080P'den daha iyi bir ekrana muhtaçsın. Diğer türlü R9 290'dan +'sı yok. 200-300 TL fiyat farkı ile SSD alırsın daha iyi. Ayrıca Game Debate'ten karşılaştırmasına bakabilirsin. (Bence Funboy'luk taslamayan nadide sitelerden.)

Ekran kartını oyun oynamak için mi istiyorsun?

Eğer öyleyse buyrun karşılaştırması:

R9 290 Tri-x OC vs. Asus GTX 780 OC

Buradan R9 290'nın oyundaki performans/fiyat farkını net bir şekilde görebilirsin.

Yok eğer ben "AMD'e güvenmiyorum, Nvidia Ekran Kartının kralı" dersen haklısın. Ancak unutma ki Konsolların hepsinin (Xbox One - PS4) sistemi AMD tabanlı. Yani bu da güven veren bir ürün. R9 290'ın ise GTX 780 ile halen daha kıyaslamasının yapılması olağan ancak fiyatının hakkını veren R9 290 bana göre ki ben de onu almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı