Zotac markası nasıl bir marka?

1.Zotac Türkiye'de yeni bir isim oldugu için fazla bilinmiyor. Fakat yurt disindan kullanılan bira marka. Cevremde kullanan arkadaşlar var bır sıkınıtıda duymadım ama şahsi fikrim bütçem yetiyorsa NVIDIA'dan şaşmam Zotac'ın TR'de biraz daha palazlanması lazım artısı eksisi iyice gün yüzüne cıkması lazım dedigim gibi imkan varsa NVIDIA'dan sasmam fakat bütçe meselesi yetmiyrosa tercih edebilrsin.
2.birinci soruya verdigim yanıtın aynısı alınır neden alınmasın ama bütçe yetiyorsa ben yine NVIDIA tercih ederdim.
3.bu konuda şöyle diyebilirim avantaj kısmıda yeni oldugu için fiyat bazından daha uygun olacaktır. Aslında avantaj ve dezavantaj kısmını soyle söyleyebilir 2 ekran kartı üreticisi firması AMD ve NVIDIA Zotac MSI ASUS Gigabyte sadece bunlara sogutma kısmıda kendi teknolojilerini kullanıyorlar ve fark Apple gibi isimden doguyor tabii ASUS'un sogutmasına laf edecekte degilim bu avantajlar daha cok popülariteye göre degisiklik gosteriyor aynı ürününü birinie ASUS yazısı koy digerine Zotac gibi ASUS 2 kat daha pahalı dedigim gibi sogutma blogu kısımda firmalar kendini de ispatliyor tek fark o oldugunu düsünüyorum.
4.OEM kelime anlamıyla orijinal ekipman üreticisi demek oluyor bu ne demek yani yukarıda anlattıgım gibi amd/nvdia/intel bunlar OEM'dir bunlar asıl ürütnü üretir ve toptancılara satarlarsa toptancılarda asus/gigabyte/zotac gibi firmalar bunlarda ornegin ekran kartını üzerine kendi tasarladıklaır sogutma blogunu vs takıp ürünü boostlarlar diger markalara gore fiyat politikası buradan dogar ornegin 24 GB 384 bit NVIDIA ve AMD ekran kartlarını ele alalım 2side kagıt üzerinde aynı verileri sunuyor ama NVIDIA AMD'nin 2katı bu neden NVIDIA teknoloji ve stabilite olarak AMD'nin üzerinede oldugu için bu nasıl oluyor NVIDIA'nin ray tracing/dlss gibi neredeyse tüm oyunlarda stabil calısan teknolojileri AMD tarafındanda FSR 3.0 var ama stabilite konusunda henüz yeterli degil bunlar fiyat konusunda cok fark yaratiyor.
Bildiklerimi anlatmaya calıstım umarım yanlış bilgi vermemişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 1704619996172.png
    1704619996172.png
    137,7 KB · Görüntüleme: 14
1- iyi, guvenilir
2- fiyat uygunsa alinir
3- ucuz, belki birkac derece sicak calisir
4- genelde icerisindeki parcalar asiri giris seviyesi oluyor ama yine de avantajlilar

Hocam 4060 ile hangi işlemci daha iyi performans verir.

5600 darboğaz yapmaz diye düşünüyorum 600 lira fark olan kutuyla beraber geliyor seçili olan kutusuz geliyor diye biliyorum 5600X tabii ki daha iyi olur ama gerek olduğunu düşünmüyorum onun yerine SSD'yi 1 TB yapabilirsiniz.

şahsi fikrim bütçem yetiyorsa NVIDIA'dan şaşmam Zotac'ın TR'de biraz daha palazlanması lazım artısı eksisi iyice gün yüzüne cıkması lazım dedigim gibi imkan varsa NVIDIA'dan sasmam fakat bütçe meselesi yetmiyrosa tercih edebilrsin.
Nvidia'dan şaşmam derken Founders Edition GPU'lardan mı bahsediyorsun hocam?

1704620295461.png

5600 darboğaz yapmaz diye düşünüyorum 600 lira fark olan kutuyla beraber geliyor seçili olan kutusuz geliyor diye biliyorum 5600X tabii ki daha iyi olur ama gerek olduğunu düşünmüyorum onun yerine SSD'yi 1 TB yapabilirsiniz.
kutuluyu alırsam içinde soğutucu geliyormu?

Yeni konular

Geri
Yukarı