Zotac markası nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün Zotac GTX980 AMP! Extreme Edition ekran kartını ön sipariş vermiştik, fakat bazı arkadaşlar Zotac almakla hata yaptığımı falan söylediler. Zotac gerçekten kötü bir marka mı, yani bir sapphire kadar bile değil mi, merak ediyorum açıkcası.

Teknoloji işi şans işi. Tercih ettiğin ürün gayet güzel. Marka olarakta kafana takma Asus GTX 780 ti aldın servisten çıkmadı kart. :D (Açtığın konulardan aklımda kalmış.)

Takma kafana zotac kötü bir marka değil kartın eline geçince tepe tepe kullanırsın. Hatta YouTube a gir Linus tech tips yaz onun zotac gtx 980 incelemesini izle.

Eski bir zotac kullanıcısı olarak diğer markalara göre biraz daha fazla ısınıyor ve bazı modelleri biraz daha sesli ama pek bir fark yaratmaz diye düşünüyorum.

Ne bileyim yok çok ses çıkarıyormuş, çok ısınıyormuş falan ben sivasta oturuyorum bulunduğum yerde kışları sıcaklık -20 derece kart ne kadar ısınır onuda çok merak ediyorum açıkcası. Yani bu kart ne kadar ısınabilir? Yükte 90-100 derece mi olacak, yok öyle birşey.

Selam, 2007 - 2008 de tek kart olarak 9500 gt ve sadece 9800 gt ile sli yaptım. 9500 - 9600 gt çok sesli çalışan bir karttı aşırıda ısınıyordu. 9800 gt'lerde 1 sene sonra onlarda da biraz artış olmuştu fanları ses yapmaya başlamıştı. Zotac iyidir ama yinede sen bilirsin. İyi Forumlar.

Son düzenleme:
3 fan olması sesi azaltıcaktır doğru ama ısınmayı bilemem onu da pek takma.

Bende taş gibi Zotac 9400 gt var %50 fanla oyunlarda 75 dereceyi geçmiyor (5 senedir kullanıyorum macunu felan bitmiş hep.)
o.c yapıp fan hızını %100 yapınca ses biraz artıyor haliyle. Hala taş gibi.

Bir aksilik olmazsa, ısınma sorunu yaşamazsın. O kadar da sesli çalışacağını hiç sanmıyorum. Zotac kötü diye orada burada dolaşanların %70'i Zotac kullanıcısı değil zaten. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı