ZOTAC Neden Önerilmiyor?

2.sınıf bileşenler kullandığından önermiyoruz.
Şöyle ki MSİ marka ekran kartları Samsung marka bellekler kullanıyor iken
ZOTAC Hynix marka bellekler kullanıyor.
Alakası yok. Hynix 2. sınıf bir üretici değil. Çok büyük bir bellek üreticisi.
Fan konusunda:
Yeni GTX 1080 Önerisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İstesem birkaç yüz tane daha bulurum. Bir bildiğimiz ve tecrübemiz var yani arkadaşlar.

MSI marka ekran kartları Samsung marka bellekler kullanıyor iken
ZOTAC Hynix marka bellekler kullanıyor.
Yanlış tespit. Piyasada OC kapasitesi olan iki video belleği üreticisi var: Samsung ve Hynix. Asıl diğer Elpida gibi markalardan uzak durmak gerek.

Alakası yok. Hynix 2. sınıf bir üretici değil. Çok büyük bir bellek üreticisi.
Fan konusunda:
Yeni GTX 1080 Önerisi
İstesem birkaç yüz tane daha bulurum. Bir bildiğimiz ve tecrübemiz var yani arkadaşlar.
Hynix markasının kötü olduğunu söylemiyorum sadece diğer markalardan farklı kullanıyor onu söylemeye çalıştım.

Sapphire ve Zotac ekran kartı piyasasının kötü çocukları oldu hep. Sapphire özellikle yeni RX serisinde ve Nitro modellerinde bu algıyı kırmayı başardı ama Zotac halen bunu başaramadı. Şu an ben de Zotac GTX 1060 kullanıyorum, bir sorunla karşılaşmadım. Ben bu konularda genel olarak markaların bu şekilde kötülenmesini doğru bulmuyorum. Bilindik güzel markalar da ürünleri fahiş fiyatlardan satmaya çalışıyorlar.
Önceden kartlar çok güç tüketiyordu ve yüksek sıcaklıklarda çalışıyorlardı, artık üretim maliyetleri biraz daha azaldı ve kartların da verimlilikleri yükseldi, güç tüketimleri azaldı vs. o yüzden kartların arıza oranları da düştü. Yanma olasılıkları daha da azaldı. Bu söylediklerim marka savunuculuğu gibi algılanmasın. Hangi markanın ürünü bana uygun olursa onu alıp kullanırım.
Tabi ki ekran kartı alıp 3-5 yıl sıkıntı yaşamadan kullanmak için daha net ürün ve markaları tercih etmek doğru olur ama 1-1.5 yılda bir güncelleme yapanlar ve fiyat-performansa önem verenler için bu tarz markalar tercih edilebilir.
Bir not daha ekleyeyim, uzun yıllardır birçok bilgisayar topladım ve kullandım çok şükür şu ana kadar garantilik bir durum ile karşılaşmadım, teknoloji şansı bu konuda benim yanımda oldu hep. Umarım böyle devam eder.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı