Zotac RTX 2060 overclock nasıl yapılır?

jesuisefe

Hectopat
Öncelikle merhaba, ben Zotac Gaming RTX 2060 ekran kartıyla beraber Ryzen 5 2600 işlemcisini kullanıyorum. Fakat oyunlarda anlık FPS droplar yaşıyorum. Bundan dolayı ben ekran kartıma overclock işlemi uygulamak istiyorum ama bunu yaparken herhangi bir şekilde donanımsal veya yazılımsal problem yaşamak istemiyorum. Yani doğru ve güvenli bir şekilde yapabileceğim en yüksek overclock işlemini uygulamak istiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var, hangi uygulamayla ve hangi ayarlarla bu overclock işlemini sağlayabilirim yardımcı olur musunuz?

RAM'im: 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4.
SSD: 480GB Kingston HyperX Fury 500mb/500mb
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
PSU: X-Power 80Plus 650W.

FPS droplarının ekran kartı sorunlu olduğunu sanmıyorum büyük ihtimal bazı oyunlarda işlemci kaynaklı darboğaz yaşıyorsunuz bu yüzden ekran kartına değil işlemciye overclock yapmanız gerek.

MSI Afterburner'dan veya throttle stopdan yapabilirsiniz, ayrıca drop girmesinin sebebi işlemcinin darboğaz olmasından kaynaklanıyor büyük ihtimal.

Ben sana edeyim. MSI Afterburner indir.
Pl %78, TL: 75 derece, çekirdek hızı: +150, bellek hızı: +500, fan %60 ver valley-heaven testine sok. Herhangi bir gariplik hissedersen yaz ya da SS'ini at.

Geri
Yukarı