Zotac RTX 3060 Ti R5 3600 sistem için PSU Önerisi

Merhaba hocam geç gördüm kusura bakmayın. Ben herhangi bir sorun yaşamıyorum. Kart gayet güzel çalışıyor. 650W da iş görür tabi. Ben İyi bir marka 600W almaya çalıştım.
Yanıt için teşekkür ederim. Zaten konunun tarihinden epey geç sormuştum. Ben de ne olur ne olmaz diye 650 watt corsair cx650f aldım. Kronik coil whine var diyorlardı ben daha duymadım hiç. Gayet sessiz çalışıyor, merak edenler oluyor bilgi geçmiş olayım :)

Yanıt için teşekkür ederim. Zaten konunun tarihinden epey geç sormuştum. Ben de ne olur ne olmaz diye 650 watt corsair cx650f aldım. Kronik coil whine var diyorlardı ben daha duymadım hiç. Gayet sessiz çalışıyor, merak edenler oluyor bilgi geçmiş olayım :)
Bende CW çıktı malesefki hocam. Fakat garanti ile görüştüm gönderin diyor. Hepsiburada üzerinden almıştım. Garantiye göndereceğim en azından bi garantiye görünsün kaydı olsun kartın, diye düşünüyorum. Onun dışında açıkcası Ryzen 5 3600 ile klullanıyorum şuana kadar açamadığım oyun olmadı. Herşeyi direk Ultra da açıyorum. Birde kart gerçekten ısınmıyor.

@gemiciadam merhaba hocam Zotac 3060'dan memnun musunuz? Isınma problemleri yaşıyor musunuz? Bende almayı düşünüyorum detaylıca belirtirseniz çok memnun olurum yazmanızı bekliyorum.

Bende CW çıktı malesefki hocam. Fakat garanti ile görüştüm gönderin diyor. Hepsiburada üzerinden almıştım. Garantiye göndereceğim en azından bi garantiye görünsün kaydı olsun kartın, diye düşünüyorum. Onun dışında açıkcası Ryzen 5 3600 ile klullanıyorum şuana kadar açamadığım oyun olmadı. Herşeyi direk Ultra da açıyorum. Birde kart gerçekten ısınmıyor.
Ben sanırım PSU konusunda şanslıyım :) Amazondan almıştım ses olursa iade edecektim. Bu PSU ve Zotac 3060 ti twin ile çok sessiz çalışıyor. HDD sesini duyuyorum. Zorlayıcı oyunlarda ekran kartı fan açıyor ancak o zaman ses yapmaya başlıyor. Bu arada kendi yazılımından 70derece barajı koydum oralarda çalışıyor. Hiç ayar yapmadan 80 derecede çalışıyordu. Sanırım yüksek sıcaklıkta çalışan bir ekran kartı :D Genel anlamda memnunum. bir de bazı oyunlarda GPU'yu %100'e çıkaramıyorum sebebini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

@gemiciadam merhaba hocam Zotac 3060'dan memnun musunuz? Isınma problemleri yaşıyor musunuz? Bende almayı düşünüyorum detaylıca belirtirseniz çok memnun olurum yazmanızı bekliyorum.
Hocam açıkcası memnunum, ısı konusunda şöyle kasamın yan kapağı açıkken RDR2 oynadığımda 67 dereceyi en ful ayarlarda geçmedi. Kasamda soğutma olayı neredeyse hiç yok desem yeridir. Yeni kasa almadım daha şuan aile evime geçmediğim için. Kasa kapağı kapalıyken de hiç fan ön ayarı yapmadığımda 77 78 dereceleri gördüm. Lakin dediğim gibi ısı içerde kalıyordu gerçekci olmaz. Birde kasam küçük Rampage 79 model. Onun dışında ben son dakika aslında 3060 Ti ye döndüm. 3070 alacaktım o ara indirimdeydi 2500 TL farkla asus 3070 alacaktım sonra temelde FPS ve özellik bakımından neredeyse birebir gibi gelince gerek olmadığını düşündüm en azından 3070 için o kadar daha vermeye gerek olmadığını düşündüm. 3060 Tİ, 3060 tan çok daha güçlü ve ondan uzak 3070 e çok daha yakın bir kart bana göre. 2080 superden daha iyi FPS veriyor diyenler 2080Ti ile kafa kafaya diyenlerde var.

Ben sanırım PSU konusunda şanslıyım :) Amazondan almıştım ses olursa iade edecektim. Bu PSU ve Zotac 3060 ti twin ile çok sessiz çalışıyor. HDD sesini duyuyorum. Zorlayıcı oyunlarda ekran kartı fan açıyor ancak o zaman ses yapmaya başlıyor. Bu arada kendi yazılımından 70derece barajı koydum oralarda çalışıyor. Hiç ayar yapmadan 80 derecede çalışıyordu. Sanırım yüksek sıcaklıkta çalışan bir ekran kartı :D Genel anlamda memnunum. bir de bazı oyunlarda GPU'yu %100'e çıkaramıyorum sebebini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
Hocam benim kasa soğutması berbat, ben kapak açık oynuyorum birde anakartım falanda büyük, içerde bu kart ta epey büyük bir model aslında, kapak açıkken full ayarlarda 67 68 dereceyi görüyorum en fazla.

Hocam açıkçası memnunum, ısı konusunda şöyle kasamın yan kapağı açıkken RDR2 oynadığımda 67 dereceyi en ful ayarlarda geçmedi. Kasamda soğutma olayı neredeyse hiç yok desem yeridir. Yeni kasa almadım daha şu an aile evime geçmediğim için. Kasa kapağı kapalıyken de hiç fan ön ayarı yapmadığımda 77 78 dereceleri gördüm. Lakin dediğim gibi ısı içerde kalıyordu gerçekçi olmaz. Bir de kasam küçük Rampage 79 model. Onun dışında ben son dakika aslında 3060 Ti'ye döndüm. 3070 alacaktım o ara indirimdeydi 2500 TL farkla ASUS 3070 alacaktım sonra temelde FPS ve özellik bakımından neredeyse birebir gibi gelince gerek olmadığını düşündüm en azından 3070 için o kadar daha vermeye gerek olmadığını düşündüm. 3060 Ti, 3060tan çok daha güçlü ve ondan uzak 3070'e çok daha yakın bir kart bana göre. 2080 Super'den daha iyi FPS veriyor diyenler 2080 Ti ile kafa kafaya diyenlerde var.

Hocam benim kasa soğutması berbat, ben kapak açık oynuyorum bir de anakartım falanda büyük, içerde bu kart ta epey büyük bir model aslında, kapak açıkken Full ayarlarda 67 68 dereceyi görüyorum en fazla.

Çok güzel inşallah bir sıkıntı yaşamazsın. İnşallah güzel bir kasa da alırsın. Yazdığın için teşekkürler.

Çok güzel inşallah bir sıkıntı yaşamazsın. İnşallah güzel bir kasa da alırsın. Yazdığın için teşekkürler.
Rica ederim ne demek, Vrama aldanız 3060 almanı tavsiye etmem. Kesinlikle bütçe varsa Ti modeli almalısın.

GPU'yu %100'e çıkaramıyorum sebebini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Hocam R5 3600 RTX 3060 üzerinde darboğaz yapması normal çünkü 3060 2060 Super'in rakibi iken 3060 Ti 2080'den iyi aralarında Ti'dan faza fark var 5600/5700x/5800x3d/5900x bu 4 işlemci seni üzmez rahatça besler. İleride GPU'yu da yükseltmeyi planlıyorsan Ryzen 9 alman daha iyi olur uzun yıllar götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı