Zotac RTX 3070 LHR mining performansı nasıldır?

Adrenokrom

Centipat
Zotac RTX 3070 Twin Edge ekran kartım bugün elime ulaştı. Uzun vadede serin bir ortamda mining yapma amacıyla bu kartı aldım. Kartı sisteme bağladıktan sonra en güncel RTX 3070 driverını kurdum. Sonrasında forumda da adını sık duyduğum T-Rex miner programını indirdim. Varsayılan ayarlarla mining programı başlattığımda 36 mh/s değerini 190 Watt, 65 derece sıcaklık ile alabiliyordum. Daha sonra MSI Afterburner programını indirip birkaç deneme yaptığımda 39 mh/s gibi değerlere geldiğimde LHR detected uyarısı alıp kazım değerim 18-30 mh/s arası bir değere düştü. Bad dosyasını düzenleyerek "--LHR-Tune 1" kodunu girdim. Bu kodu girdikten sonra LHR detected uyarısını bir daha hiç almadım. Aşağıdaki ayarlar ile karttan beklenen değerlere ulaştığımı düşünüyorum. Beni bu düşünceye sevk eden en önemli şey ise bu kartın LHR olması oldu. Gerek forumda yaptığım araştırmalarda gerekse YouTube videolarında maksimum 42 mh/s alınabileceği söylendi.
Bu bağlamda:
Buraya kadar izlediğim yolda yanlış bir şey veya eksiklik var mı?
Bu kartın gerçekten alabileceği mh/s değeri 42 midir? 45 mh/s vs. görebilir miyim çünkü aşağıdaki ayarlarda nadir olarak 43 mh/s bile alabiliyorum.
Aşağıdaki kısımda halihazırda uygulanmış olan ayarlarda sizin gördüğünüz bir eksiklik var mı? Örneğin 61 derecede çalışan bir kartın fan Speed'i kaç olmalı?
Memory clock değerini fotoğraftaki grafikte sınırda gördüğüm için daha fazla yükseltmedim. Örneğin bu değeri 1300 veya 1500 yapabilir miyim? Yapsam ne olur?

ss.jpg

Bir saattir stabil olarak aldığım son değerler şu şekilde 61 derece, 120W, 42.6 mh/s

Sistem:
Zotac RTX 3070 Twin Edge.
High Power 600W Gold PSU.
AMD Athlon 3000G.
Patriot Viper 3200 MHz X1 RAM.
Seagate 240 GB HDD.

An itibarıyla hiçbir ayar değişikliği yapmadan 44mh/s alabiliyorum. Bu LHR kartın sınırı belli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buraya kadar izlediğim yolda yanlış bir şey veya eksiklik var mı?
Core clock'u -250 yapın ve power limiti daha da düşürmeyi deneyin. Kazım hızı düşerse geri yükseltin ama kazım hızı düşmüyorsa düşürmeye devam edin.
Bu kartın gerçekten alabileceği mh/s değeri 42 midir? 45 mh/s vs. görebilir miyim çünkü aşağıdaki ayarlarda nadir olarak 43 mh/s bile alabiliyorum.
Memory clock arttırarak daha fazla alabilirsiniz, tahminimce +1100'den sonra stabil olmamaya başlar.
Aşağıdaki kısımda halihazırda uygulanmış olan ayarlarda sizin gördüğünüz bir eksiklik var mı? Örneğin 61 derecede çalışan bir kartın fan Speed'i kaç olmalı?
Fan hızını %85 de tutmanızı öneririm sesi rahatsız etmeyecekse. Sesi rahatsız ediyorsa %65 civarı kalabilir.
Memory clock değerini fotoğraftaki grafikte sınırda gördüğüm için daha fazla yükseltmedim. Örneğin bu değeri 1300 veya 1500 yapabilir miyim? Yapsam ne olur?
En kötü stabil olmadığı için incorrect share alırsın veya bilgisayar yeniden başlar. Deneyebilirsin arttırmayı sorun olmaz.

LHR kartta Dual mining yapman lazım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows'ta Dual mining için sanırım 10GB gerekiyor. Üstelik hesapladığım kadarıyla şu anda pek karlıda gözükmüyor.

--LHR-Tune 71 yazıp deneyin. LHR detected alırsanız 70, 69, 68 deneyin sırayla. 1 yazdığınızda lhr otomatik modda çalışıyor. Kazanç biraz daha düşük olabilir.

Geri
Yukarı