Zotac RTX 4060 Ti masaüstünde 58 derece normal mi?

woja

Femtopat
Daha fazla  
Zotac Gaming Twin Edge RTX 4060 Ti 8 GB ekran kartım var. Virüs taraması yaptım virüs yok, driver güncel. Daha önce ekran kartımı stres testine sokmuştum. Sonuçları normal gözüküyor. PC açılınca her dakikada 1 derece artıyor sıcaklık, 58'e gelince duruyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar dönmüyor pasif soğutma o dereceye kadar soğutuyor olabilir mi? Tabii pek normal değil gibi. Zotac modellerinde soğutma ne kadar başarılı pek bilmiyorum ben ASUS Dual 4060 kullanıyorum bosta 41-42 derece.

Hocam o kartın pasif soğutması 58 olabilir, bende Sapphire Pulse RX 580 kullanıyorum 50 dereceye kadar çalıştırmıyor sonra çalışıyor.

Zotac Gaming Twin Edge RTX 4060 Ti 8 GB ekran kartım var. Virüs taraması yaptım virüs yok, driver güncel. Daha önce ekran kartımı stres testine sokmuştum. Sonuçları normal gözüküyor. PC açılınca her dakikada 1 derece artıyor sıcaklık, 58'e gelince duruyor. Neden olabilir?

Düz MSI 4060 36 derece şu an. Fanlar dönmüyor. Bence 58 biraz fazla gibi.

ASUS ve MSI soğutma konusunda daha başarılıdır.
Zotac ise bu konuda geride kalmıştır.

Arkadaşlar son 2 gündür sıcaklık bu seviyelerde kasanın ön tarafındaki 3 fandan ortasındaki tıkırtı yapıyor sebebini bulamadım onunla ilgili olabilir mi?

Geri
Yukarı