Zowie FK2 vs Zowie EC2B

zeuson

Hectopat
Kendi farem bozuk olduğu için son günlerde şu 2 fareden birini almayı düşünüyorum ancak fiyat bakımından hafif sıkıntı var. Zowie FK2 299 TL, Zowie EC2B 399 TL. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Aradaki 100TL fark benim için önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ergonomiye yorum yapmıyorum teknik olarak karşılaştırırsak; FK2 PMW3310 sensör kullanırken, EC2-B PMW 3360 sensör kullanıyor.

400 TL verebiliyorsanız kesinlikle QP Bilişim'den Model O öneririm.
Normal mouseların aksine Paracord türevi bir kablo ve G-Skates denen skatezlerle geliyor. Ayrıca 67g ağırlığa sahip. Ergonomi olarak FK2'ye çok benzer ergonomisi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu post'a bi' göz atmanızı öneririm.

Kendi farem bozuk olduğu için son günlerde şu 2 fareden birini almayı düşünüyorum ancak fiyat bakımından hafif sıkıntı var. Zowie FK2 299 TL, Zowie EC2B 399 TL. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Aradaki 100TL fark benim için önemli.

Arada sensor farkı var. EC2-A'ya bakabilirsin eğer fiyat farkını sorun ediyorsan. Keza FK2 ile aynı fiyat aralığında ve EC2-B'den farkı sadece sensoru. FK ve ZA gibi 3310 sensoru var.

Eğer tutuş açısından FK2 tercih ediyorsan, simetrik olmasından ötürü, FK2 al. Eğer Sağ el optimize mouse istiyorsan EC2-A tavsiye ederim.

Bende maus almak istiyorumda ilk defa görüyorum Glorious mausu kısaca bana özetlermisiniz.

Adı geçen 3 modele de sahibim. Model O ve Viper her ikisi de FK2 modelini referans almakta. Eğer bu form sizin için uygun ise Model O fiyatını tamamı ile hak ediyor. Viper ise biraz daha pahalı ve yeni nesil bir optik switch kullanıyor. Açıkcası ağırlıklı olarak Viper'ı kullanıyorum. FK2 ise sensör açısından geride kalmış gibi görünmesine rağmen hala iyi bir fare. FK2 sensörü sizi yanıltmasın 3310 hala çok başarılı bir sensör.
Viper'ın fare ayaklarının pek başarılı olmadığını belirtmek isterim.

Kısacası Model O fiyat/performans açısından hala listenini en üstünde yer alıyor. Yalnız
@@Sylveon belirttiği gibi tercihinizi fare'nin şeklini düşünerek yapmanız çok daha doğru olacaktır.
EC2-B FK serisinden çok farklı bir ergonomiye sahip bir faredir. FK2 daha düşük profilli bir fare.

Şu anda hangi fareyi kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Adı geçen 3 modele de sahibim. Model O ve Viper her ikisi de FK2 modelini referans almakta. Eğer bu form sizin için uygun ise Model O fiyatını tamamı ile hak ediyor. Viper ise biraz daha pahalı ve yeni nesil bir optik switch kullanıyor. Açıkcası ağırlıklı olarak Viper'ı kullanıyorum. FK2 ise sensör açısından geride kalmış gibi görünmesine rağmen hala iyi bir fare. FK2 sensörü sizi yanıltmasın 3310 hala çok başarılı bir sensör.
Viper'ın fare ayaklarının pek başarılı olmadığını belirtmek isterim.

Kısacası Model O fiyat/performans açısından hala listenini en üstünde yer alıyor. Yalnız
@@Sylveon belirttiği gibi tercihinizi fare'nin şeklini düşünerek yapmanız çok daha doğru olacaktır.
EC2-B FK serisinden çok farklı bir ergonomiye sahip daha düşük profilli bir faredir.

Şu anda hangi fareyi kullanıyorsunuz?
İyi iyi senden iyi bilgi topladım peki sence Viper fiyatına hakediyormu ?

İyi iyi senden iyi bilgi topladım peki sence Viper fiyatına hakediyormu ?
Viper malzeme kalitesi ve içerik açısından oldukça iyi. Yeni nesil switch ve yüzey malzemeleri oldukça başarılı. Yüzeyinde ise herhangi bir perforasyon ve logo harici RGB aydınlatma yer almıyor ve aydınlatmayı kapattığınızda logoyu görmeniz imkansıza yakın bu özelliğini sevdim açıkcası. Her iki tarafında da butonlara sahip olması bir başka artı yönü DPI butonu ise fare'nin altında. Tamamı ile her iki el için de uyumlu.
Fiyatını hak ediyor demekte biraz güçlük çekiyorum ağırlıklı olarak kullandığım fare olmasına rağmen. Model O çok daha iyi bir alternatif fiyat açısından bakıldığında. Ama ben Viper'ı seçerdim Model O'nun göz alıcı RGB aydınlatmasına rağmen. Model O 50 dolar iken Viper 80 dolar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı