ZyXEL Modem + TP-Link Repeater ile 4 cihazdan sonra kopma oluyor

Beyaz_Peynir

Decapat
Daha fazla  
Modem Zyzel VMG3925-B10B
Router TP-Link WR841HP Repeater Modda
Bu bağlantıda sorun yaşıyorum. İşim gereği aynı anda 7-8 cihaz bağlı. 3-4 cihazdan sonra atmalar, kopmalar olmaya başlıyor. Bağlantı komple gidiyor, yeniden geliyor vs. Nerede sorun var anlamadım. Hep Wi-Fi'den yürüyorum.
Routerdan gelen cihazlara da Modem IP veriyor. TP-Link'de DHCP kapalı.
Yardımcı olabilir misiniz?

Modem Zyzel VMG3925-B10B
Router TP-Link WR841HP Repeater Modda
Bu bağlantıda sorun yaşıyorum. İşim gereği aynı anda 7-8 cihaz bağlı. 3-4 cihazdan sonra atmalar, kopmalar olmaya başlıyor. Bağlantı komple gidiyor, yeniden geliyor vs. Nerede sorun var anlamadım. Hep Wi-Fi'den yürüyorum.
Routerdan gelen cihazlara da Modem IP veriyor. TP-Link'de DHCP kapalı.
Yardımcı olabilir misiniz?

Her iki cihazında yazılımları güncel mi ?

Kablo çekip Access Point olarak kullanma şansın var mı? Bende de TP Link Repeater mevcut, modelini hatırlamıyorum ama Repeater olarak sorun yaratıyor. Çok yüklenince kopmalar oluyor falan. En sonunda kablo çekip Access Point olarak kullanmaya başladım çok daha verimli oldu. Hatta 5 GHz anteni olduğu için modemden aldığım hızdan fazlasını alıyorum.

Kablo çekip Access Point olarak kullanma şansın var mı? Bende de TP Link Repeater mevcut, modelini hatırlamıyorum ama Repeater olarak sorun yaratıyor. Çok yüklenince kopmalar oluyor falan. En sonunda kablo çekip Access Point olarak kullanmaya başladım çok daha verimli oldu. Hatta 5 GHz anteni olduğu için modemden aldığım hızdan fazlasını alıyorum.

Maalesef kablo çekme imkanım pek yok. Ulu orta gitmesi lazım kablonun. Hem kötü görüntü verir hem de hanım izin vermez :)
Her iki cihazında yazılımları güncel mi ?

İkisi de güncel

Maalesef kablo çekme imkanım pek yok. Ulu orta gitmesi lazım kablonun. Hem kötü görüntü verir hem de hanım izin vermez :)
Şu içinden kablo geçirilen plastik zımbırtılar var adını bilmiyorum. Bende de durum o şekildeydi ulu orta gidiyordu bununla duvarların kenarlarından götürerek hallettim. Tabi bende hanım olmadığı için bu durum bana normal geliyor olabilir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı