ZyXEL NBG-416n Modemin Arayüzüne Giremiyorum

Yaptığınız ayarlar nedir?

Ya Google'ye ZyXEL Nbg 416n yazınca 2. veya 3. sitede PDF dosyası var hem ordan hem de kullanım kılavuzuna bakarak yaptım.

Router için DHCP sunucusunu kapatıp WI-FI ayarlarını yapmanız yetecektir.
Router modunda açıldıktan sonra IP geçidi 192.168.1.2 oluyor. Ana modeminde 192.168.1.2 olduğundan dolayı ana modem arayüzüne ulaşıyorsunuz.
Router'ın arayüzüne ulaşmanız için 192.168.1.2 dışında bir IP geçidi ayarlamanız gerekiyor. Router ile ana modemin bağlantısını kesip arayüze ulaşın. WAN - LAN ayarlarından IP geçidini 192.168.1.1 olarak ayarlayın.

Şimdi bana tam olarak ne yapacağım anlatır mısınız? Benim pek fazla bir bilgim yokta. DHCP sunucusunu nerde ve nasıl kapatacaz? Üstelik ana modemin İP adresi 1.2 değil. 2.1

Bu işlem için öncelikle cihazı lan portlarından herhangi birinden bilgisayara bağlaman gerekiyor. Ardından denetim masasından yerel ağ bağlantısına elle ip vermen gerekiyor. Örn ; yerel ağ bağlantısı internet protokolü sürüm 4 bölümünde aşağıdaki ip adresini kullan diyoruz. 1.satıra : 192.168.1.55 yazıyoruz, 2.satıra tıkladığında otomatik doluyor ve en alttan tamam diyoruz. Gelen ekrandan tekrar tamam diyoruz. Bu işlemden sonra cihazın arkasında bulunan reset deliğine ince bir cisim ile 20 saniye basıyoruz ve cihazı kapatıp açıyoruz. Bir süre ışıkların yanmasını bekledikten sonra, adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak arayüze erişebilirsin. Cihazı kullanacağın modu seçip başlattıktan sonra cihazın arayüz ip 'si 1.2 'ye geçer bilgin olsun.

Beyler sorunu inanır mısınız ama daha bugün çözdüm :). Çözüme gelince modemin ayarlarına yapmadan önce arayüzüne giriyoruz. Oradan Bakım kısmına girerek Sys Op Modu var. Yani Sistem Çalıştırma Modu diye geçer. Kılavuzunda orayı "Erişim Noktası"nı işaretleyip kaydetmemiz lazım. Ama ben orada ilk başta "Router"yazan yere tıklayıp kaydedince rahatlıkla arayüze erişebiliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba üzerinden baya zaman geçmiş konunun ama bende zyxel le ilgili reset sonrası arayüze girmede sorun yaşadığım için öğrendiğimi paylaşmak istedim. Öncelikle ZyXEL NBG-416n resetlemesini modem açıkken reset düğmesine en az 30 saniye basıp çekerek yapacağız. Modem üzerindeki ışıkların sönüp tekrar yandığını gördükten sonra ağ paylaşım merkezi ayarları ethernet özellikleri kısmından modeme 192.168.1.55 ip yi tanımlıyoruz. Alt ağ maskesi otomatik gelecektir. Sonrasında boş Explorer sayfasına 192.168.1.1 yazarak modem ara yüze ulaşabiliriz. kullanıcı adı admin şifre 1234

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı