ZyXEL NBG-416n Modemin Arayüzüne Giremiyorum

CengizBal

Kilopat
Daha fazla  
Evet, resimde de gördüğümüz gibi, Router'ın arayüzüne giremiyorum. Kitapçığında ve modemin altında 192.168.1.1 ve 192.168.1.2 yazıyor. Ama resimde de gördüğümüz gibi, giremiyorum. Nedeni nedir sizce?

Kullandığım Router: ZyXEL NBG-416n.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet ayarlarında IP geçiti olarak belirtilen IP ile giriş yapacaksınız.

Ya öyle giriyorum ama şöyle bir durum var. Şimdi ben komuşudan kablolu çekiyordum. Ben Router sayesinde kabloluyu kablosuza çevirdim. 192.168.2.1 yazınca giriyor ama komşunun modeminin arayüzüne giriyor. Yani komşunun kullandığı wifi şifresini değiştirmiş olacam. Oysa ben kendi Router'ımın arayüzüne girerek kendi yaptığım şifreyi değiştirmek istiyorum.

@Recep Baltaş

Her markanın farklı IP adresleri oluyor. Kullanma kılavuzunda 192.168.1.1 olarak belirtilmiş.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/KABLOSUZ_AG_URUNLERI/NBG-416N/ZyXEL_NBG_416N_Kullanim_Klavuzu.pdf

Ana modemde ki IP aralığı "192.168.1.1" adresini içermiyor olabilir.

Ayarlarını yaptığınıza göre arayüze ulaşmışsınız. Ana modeme bağlandıktan sonra mı arayüze ulaşamıyorsunuz?

Hayır şöyle oluyor. Şimdi sıfırlıyorum arayüze ulaşıyorum sonrasın da ayarları yapıyorum modemi kendini resetliyor ayarları kaydetmek için ama tekrar açılınca modem giremiyorum arayüze.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı