ZyXEL P-660W-T1 v3 Bağlantı Kopma Sorunu

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim Zyxel P-660W-T1 v3 model numaralı modemimde sık sık bağlantı sorunu almaya başladım. Modemin güncellemelerine baktım ancak bu modeli bulamadım. Sitede okuduğum kadarıyla Zyxel arayüzünden "Noise Margin Upstream" değerine baktım ve 12 db olarak görünüyor. TTnet yetkililerini dün aramıştım bugün sabah geldiler kontrol ettiler hattı. Splitter'dan değer kontrolü yaptılar sıkıntı yok dediler. Modem üzerinden kontrol yapınca değer bulamadı. Bana tavsiyeleri ise:

1- Fibernet hattı var bu bölgede Fibernete geçebilirsiniz,
2- Telefon kablosu yerine ethernet kablosunu uzatarak kullanın ya da modeme giden telefon kablosunu yenisiyle değiştirin. (Telefon hattı antrede, modemim odamda bu yüzden yaklaşık 10 metre telefon kablosu ile modemi odama çektim. Ancak o kabloyu da daha yeni değiştirdim hiçbir sıkıntısı yok. Ayrıca modemi direkt olarak telefon kablosuna bağlayınca da aynı sıkıntı meydana geliyor.)

Geçen hafta sorunsuz şekilde kullanmıştım arada bir böyle işkence yapıyor.

Sizce modemde bir sıkıntı olabilir mi?

Bir de modemi ilk açarken power ışığı yanıyor, DSL ışığı yanıyor sonra elektrik kesilir gibi hepsi birden sönüyor, bu işlem defalarca tekrarlanıyor en sonunda internete bağlanıyor. Sıkıntı nedir anlayamadım!!!

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hattın fiber veya vdsle geçtiyse bu modemi kullanamazsın. elindeki modem sadece ADSL bağlantısını destekleyen bir üründür. Hattının tam olarak hangi bağlantıyı aldığını öğrenip ona göre ürün temin edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı