ZyXEL VMG3312-B10B Bağlantı Kopma Sorunu

tekno32

Kilopat
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Başlıkta'da belirttiğim gibi TTNET'in verdiği ZyXEL VMG3312-B10B modeme sahibim. Aslında kaliteli bir modem, çekim gücü ergonomik ve kaliteli malzemesinden dolayı seviyorum. Yaklaşık 2 senedir kullanıyordum ama bu sorun şu 2 aydır başımdan gitmedi, ne denesem düzelmedi. Önceden TTNET kullanıyordum, sırf bu sorun yüzünden TürkNet'e geçtim ama çözüm bulamadım. Sorun şu; Telefon veya PC kablosuz ağa bağlıyken her 1 saatte 20 dk veya günde en az 20 kez falan abartısız kopuyordur. TürkNet'i aradım, sorun bizden değil modemden'dir dediler. Modem firmasını aradım, sorun bizim modem de değil, İnternet sağlayıcısında dediler. Modem'i fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı. Kanalı kendim seçtim 6-11 vs. gibi yine düzelmedi. Yanı yapılacak her şeyi yaptım başka bir çözüm bilen öneren var mı?

NOT: Hata ekranı resimde, umarım yardımcı olur.
net.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Başlıkta'da belirttiğim gibi TTNET'in verdiği ZyXEL VMG3312-B10B modeme sahibim. Aslında kaliteli bir modem, çekim gücü ergonomik ve kaliteli malzemesinden dolayı seviyorum. Yaklaşık 2 senedir kullanıyordum ama bu sorun şu 2 aydır başımdan gitmedi, ne denesem düzelmedi. Önceden TTNET kullanıyordum, sırf bu sorun yüzünden TürkNet'e geçtim ama çözüm bulamadım. Sorun şu; Telefon veya PC kablosuz ağa bağlıyken her 1 saatte 20 dk veya günde en az 20 kez falan abartısız kopuyordur. TürkNet'i aradım, sorun bizden değil modemden'dir dediler. Modem firmasını aradım, sorun bizim modem de değil, İnternet sağlayıcısında dediler. Modem'i fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı. Kanalı kendim seçtim 6-11 vs. gibi yine düzelmedi. Yanı yapılacak her şeyi yaptım başka bir çözüm bilen öneren var mı?

NOT: Hata ekranı resimde, umarım yardımcı olur.Eki Görüntüle 383264
Güncel frimware yükleyip deneyebilirmisin. Bu sorunun bir çözümü var ama senin yapabileceğin kadar kolay değil. Modem içinde ttl portu mevcut bu ttl portunu usb cevirici devre ile pc ye bağlayıp global frimware yüklendiği zaman sorun düzeliyo. Ama dediğim gibi senin yapabileceğin bir islem değil elektronikten anlaman gerek

Bunun daha basit bir yolu var mıdır?
Aylardır aynı sorunu artarak yaşıyorum. Yani modem alayım dedim ama onda da aynı sorunu yaşamayacağımın garantisi de yok

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı