ZyXEL P-661H-D1 arayüzünde Wi-Fi şifresi görememe

BahaCtn

Hectopat
Wi-Fi şifresini öğrenmeye çalışmak istediğim zaman modem arayüzüne girmek istedim. 15 senelik bir modem, model ise P-661H-D1. İnternetten baktığımda bu arayüz ile işlem yapılıyor. Ama bende bu arayüzün sadece cihaz durumu gözüküyor. Bu arayüze nasıl ulaşırım? Ya da başka bir yoldan Wi-Fi şifresine nasıl erişim sağlarım?

ZyXEL-P-661H-D1-Port-Açma_3.png

Bu resimde ağ, güvenlik, gelişmiş ve bakım başlıkları mevcut ama bende sadece alt resimdeki gibi.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi şifresini öğrenmeye çalışmak istediğim zaman modem arayüzüne girmek istedim. 15 senelik bir modem, model ise P-661H-D1. İnternetten baktığımda bu arayüz ile işlem yapılıyor. Ama bende bu arayüzün sadece cihaz durumu gözüküyor. Bu arayüze nasıl ulaşırım? Ya da başka bir yoldan Wi-Fi şifresine nasıl erişim sağlarım?

Eki Görüntüle 928253

Bu resimde ağ, güvenlik, gelişmiş ve bakım başlıkları mevcut ama bende sadece alt resimdeki gibi.

Eki Görüntüle 928257
Size sadece Wi-Fi şifresi lazımsa ve Windows şu anda bağlıylsa Windows altından öğrenebilirsiniz.

Evet sadece o lazım. Tam olarak nereden öğrenebilirim?

Aşağıdaki adımları uygulayın.
1. Görev çubuğundaki başlat simgesine sağ tıklayın ve listeden "Windows PowerShell (Yönetici)" veya "Komut İstemi (Yönetici)" üzerine tıklayın.
2. Açılan konsola aşağıdaki komutu girin.
Kod:
netsh wlan show profile name="Technopat" key=clear
Tırnak içindeki "Technopat" ifadesini kendi ağ adınıza göre değiştireceksiniz.
3. Enter tuşuna basın ve çıktıdaki "Key Content:" açıklamasının karşılığındaki şifreyi kontrol edin.
Kolay gelsin.

1. Görev çubuğundaki başlat simgesine sağ tıklayın ve listeden "Windows PowerShell (Yönetici)" veya "Komut İstemi (Yönetici)" üzerine tıklayın.
2. Açılan konsola aşağıdaki komutu girin.
Kod:
Netsh WLAN show profile name="Technopat" Key = clear
Tırnak içindeki "Technopat" ifadesini kendi ağ adınıza göre değiştireceksiniz.
3. Enter tuşuna basın ve çıktıdaki "Key Content:" açıklamasının karşılığındaki şifreyi kontrol edin.
Kolay gelsin.

ent.png

Dediğinizi uyguladım. CMD ile de aynı sorun ile karşılaştım.

Evet sadece o lazım. Tam olarak nereden öğrenebilirim?

Eki Görüntüle 953224

Dediğinizi uyguladım. CMD ile de aynı sorun ile karşılaştım.
WlanSvc hizmetini etkinleştirin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.
1. Başlat menüsünün arama satırına veya Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazarak Enter yapın.
Kod:
services.msc
2. Açılan "Hizmetler" penceresinde, "Kablosuz Yerel Ağ Otomatik Yapılandırma" hizmet girdisini bulun.
3. "Kablosuz Yerel Ağ Otomatik Yapılandırma" hizmet girdisine sağ tıklayın ve "Özellikler" üzerine tıklayın.
4. Başlangıç türünü "Otomatik" olarak belirleyin ve hizmet şu anda çalışmıyorsa "Başlat" butonu üzerine tıklayın.
5. Şimdi, pencereyi "Tamam butonuna tıklayarak kapatabilirsiniz.
Bu arada şifresini öğrenmek istediğiniz ağa şu anda bağlı olduğunuza emin misiniz? Bu işe yaramazsa Windows ağ sorun gidericisini çalıştırın. Geri dönüş yaparsınız.
Kolay gelsin.

Wlansvc hizmetini etkinleştirin. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.
1. başlat menüsünün arama satırına veya çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazarak enter yapın.
Kod:
services.msc
2. açılan "hizmetler" penceresinde, "kablosuz yerel ağ otomatik yapılandırma" hizmet girdisini bulun.
3. "kablosuz yerel ağ otomatik yapılandırma" hizmet girdisine sağ tıklayın ve "özellikler" üzerine tıklayın.
4. başlangıç türünü "otomatik" olarak belirleyin ve hizmet şu anda çalışmıyorsa "başlat" butonu üzerine tıklayın.
5. şimdi, pencereyi "tamam butonuna tıklayarak kapatabilirsiniz.
Bu arada şifresini öğrenmek istediğiniz ağa şu anda bağlı olduğunuza emin misiniz? Bu işe yaramazsa Windows ağ sorun gidericisini çalıştırın. Geri dönüş yaparsınız.
Kolay gelsin.

Dediğiniz adımları uyguladım, hepsi oldu. Netsh ile başlayan komutu tekrar yazdım ve karşıma "sistemde kablosuz arabirim yok." dedi. Şifresini öğrenmek istediğim ağa şu anda bağlıyım. Ama bu ağa sadece bulunduğum bilgisayar bağlı. Başka hiçbir cihaz bağlı değil.

Dediğiniz adımları uyguladım, hepsi oldu. Netsh ile başlayan komutu tekrar yazdım ve karşıma "sistemde kablosuz arabirim yok." dedi. Şifresini öğrenmek istediğim ağa şu anda bağlıyım. Ama bu ağa sadece bulunduğum bilgisayar bağlı. Başka hiçbir cihaz bağlı değil.
Siz modeme Ethernet'le mi bağlısınız? Eğer Wi-Fi ile bağlı değilseniz şifreyi göremezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı