Zyxel VMD1312-B10D modemde bağlantı kopuyor

VolDimitri

Femtopat
TurkNet kullanıcısıyım, eskiden müşterisi olduğum TTnet modemi kullanıyordum, bozuldu. Zyxel VMD1312-B10D modemini aldım, kurdum ve çalıştı. İnternete bağlanıyorum ancak özellikle oyun oynarken veya internet kullanan yeni bir işlem açarken kopma oluyor. Netflix'te dizi izlerken, online oyun oynarken vs. Bu kopmalar bir kaç saniye sürüyor ancak dediğim gibi online oyunlarda büyük sıkıntı oluyor, oyunu oynatmıyor. TurkNet ile iletişime geçtim, internetten araştırdım, modem ayarlarını tekrar tekrar kontrol ettim, modeme reset atıp bütün kurulum ayarlarını dikkatli bir biçimde tekrar yaptım ancak nafile. Nedir problem yardımcı olun lütfen.
Servise verdim sorun yok deyip geri gönderdiler. Evdeki baya uzun bir CAT 6 kabloda sıkıntı çıkmıyor ancak hız çok yavaşlıyor 35mbps olan internetten max 10mbps alabiliyorum. Kısa CAT 6 kablo aldım uzunluğundan dolayı yavaşlatıyordur diye aynı sıkıntı devam ediyor. Yeni bir işlem başlatınca (yeni sekme internet kullanan uygulamalar vs.) Ethernet kablosunu yeni takmışım gibi ''tanımlanıyor'' oluyor LAN girişlerinde bi sıkıntı yok hepsinde aynı durum. Uzun kabloda sıkıntı olmuyor da diğerlerinde neden oluyor? Nedir problem?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı