ZyXEL VMG-3312-B10B Sürpriz Yazılım Güncellemesi

Benimki de otomatik güncelleme yapmış, normal şifreyi unuttuğumdan dolayı root yetkisiyle girip ayarlarımı yapıyordum. Artık giremiyorum. Cidden rezil firmasın Türk Telekom.

Modeme reset at öyle gir.

Modeme reset at öyle gir.
Onu yapmayı elbet ben de biliyorum fakat uğraşmama ne gerek var ki? Zaten girebiliyordum. Buradaki asıl sorun Türk Telekom'un onaysız, izinsiz iş çevirmesi. Güncelleme yayınlıyorsan Zyxel'in destek sitesine koy, isteyen yapar istemeyen yapmaz. Bu kadar basit.

Benim de modem güncellendi ve bu sürümde modem kafayı yemeye başladı. Uzun süre wifi kullanınca bir süre sonra modem donuyor. Hiç bir site açamıyorum. Modemin arayüzüne girmeyi deniyorum o da başarısız. Açmıyor arayüzü. Telefondan wifi ile deniyorum. Gene değişen birşey yok. Şimdi de alet bu sefer ethernet ile bağlıyken dondu. Işıklar normal görünüyor ama site açamıyorum. Arayüze de ulaşılamıyor. Ta ki modemi bir kez kapatıp açıncaya kadar. Eskisine göre daha fazla sınıyor. Geçenlerde modem normal görünüyor ışıklar falan. Ama internet yok bilgisayarda. Telefondan denedim sonra. Wifi ağında internet erişimi yok yazıyor telefonda. Modemin arayüze giriyorum gene açılmıyor. Kapatıp açtım düzeldi ama bir süre sonra gene aynı bozuluyor böyle. Bu yazılımı almadan önce hiçbir problem yoktu böyle. Sıkıntısız wifi ethernet herşey kullanabiliyordum. 1.00(AAPP.6)D0 dı önceki sürümüm. Gene otomatik 1.00(AAPP.7)D0 ı aldı. Bunda da çıkartılan/kırpılan menuler vardı ben downgrade yapmıştım. Şimdi modemin yazılım güncelleme menüsü de kaldırılmış. Günlük menüsü bile yok. Saçma sapan birşey oldu. Yazıların hizası kaymış yazı tipi değişmiş. Rezil birşey oldu. Bazı sitelerde ms-dos ekranında yazılım atanlar var baya zahmetli. Ama şu an çok kötü durumda modemim. Sorun yaşayan ve çözen var mı? 2 senedir bu yazılımı alıncaya kadar hiç sorun çıkarmadı bu alet.

Host Adı:ZyXEL
Model Numarası:VMG3312-B10B
Aygıt Yazılım Sürümü:1.00(AAPP.13)D0

Aynı modele sahibim. Bende de yazılım güncelleme kısmı kalkmış otomatik mi güncelleniyor artık?

Yok o dediğiniz bozulma güncellemesi 1-2 ay içinde DSL ışığın gider yeni bir modem ararsın benim gibi. Donmalar sık sık internet düşmesi başlamışsa gidip para biriktirmelisin. Çünkü yakın bir zamanda çöpe atacaksın o modemi.

Benden sana tavsiye sıfırlama yaparken kalem kullanma Online işlemlerden sıfırla. Akşamları modemini kapat. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsan 2-3 günde bir başka bir porta ethernet kablosunu tak.

Yok o dediğiniz bozulma güncellemesi 1-2 ay içinde DSL ışığın gider yeni bir modem ararsın benim gibi. Donmalar sık sık internet düşmesi başlamışsa gidip para biriktirmelisin. Çünkü yakın bir zamanda çöpe atacaksın o modemi.

Benden sana tavsiye sıfırlama yaparken kalem kullanma Online işlemlerden sıfırla. Akşamları modemini kapat. Masaüstü bilgisayar kullanıyorsan 2-3 günde bir başka bir porta ethernet kablosunu tak.
Hocam şu an internette sıkıntı yok ama daha güncel yazılım mevcut. Daha dün kurdum modemi yazılım güncelleme kısmı çıkıyordu önceden sonra otomatik reset atıldı şu an çıkmıyor o kısım.

Bundan önceki telekomun verdiği basit bir adsl modem vardı tp link td 854w muydu neydi. Garanti süresi içinde bozuldu ısınmaktan. Gönderdim garantiye yapıldı geldi. Düzeldi; baya kullandım. Sonra garanti bitince gene arızalandı. Açtım içini şişmiş kondansatörleri değiştirdim düzeldi ilk günkü gibi oldu. Bu zyxel modem de de şimdi bundan şüpheleniyorum. Garanti de yoktur artık 2 yıl oldu. Böyle bişey olursa icabına bakacağım. Ama bozulursa modeminiz bundan şüphelenin. Kondansatör falan şişiyor da bozuluyor genelde. Değişimi basit. Lehim işleri yapan yapar. 1-2 lira tanesi. 2 yıl olunca işte aletten şüphe duyuyorum sorun oldu mu? Ama bu son yazılımı alana kadar benim modemde sorun yoktu o da var.

35 mbit tarife kullanıyorum ama 35 mbit değil sanki daha yavaş izlenim veriyor bana. GeForce NOW'a girdiğimde ethernet ile bağlanmama rağmen nedense testte bağlantı ayarları önerilemez uyarısı veriliyor ve 13 mbit aldığım gözüküyor enteresan gerçekten galiba Firmware güncellemek gerekli.

Geri
Yukarı