ZyXEL VMG1312-T20b alınır mı?

Knight Davion

Kilopat
Merhaba dostlar.

Bu modem ile ilgili konulara çok az yorum gelmiş, çoğuna hiç yorum atılmamış.

Bu modemi kullananınız var mı? Şu an kendisi Akakçe'deki en ucuz VDSL modem.

Ürün linki: Zyxel VMG1312-T20B 4 Port 300 Mbps VDSL2 Modem Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kullanılacak ev 110 metrekare. Binaya beni de şaşırtarak enteresan bir şekilde yeni altyapı döşediler. Telefonda 88 Mbps VDSL altyapı var diyorlar. 75'lik VDSL NetSpeed internetinden kullanacağım. 5 GHz kullanmayacağım.

Bütçem aslında hiç yok. Ama şu an ADSL kullanıyorum ve ADSL kullanmak tam bir işkence. Bu yüzden VDSL modem almam şart.

Bu modem çöp müdür veya para israfı mıdır? Yoksa işe yarar mı?

Eğer zorunlu gibi bir şey değilse ekstradan 150-200 TL daha vermek istemiyorum ama (modemden kaynaklı) sürekli kopmalar yaşarsın 5 telefon 1 televizyon bağlandığında kopmalar olur diyorsanız sanırım 150-200 daha vermeye mecburum.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

Vodafone'un bir modemi ama gayet kaliteli bir modemdir.
Hat okuması çok iyi.
5 Ghz'i kullanmayacaksanız kapatabilirsiniz.

Merhaba dostlar.

Bu modem ile ilgili konulara çok az yorum gelmiş, çoğuna hiç yorum atılmamış.

Bu modemi kullananınız var mı? Şu an kendisi Akakçe'deki en ucuz VDSL modem.

Ürün linki: Zyxel VMG1312-T20B 4 Port 300 Mbps VDSL2 Modem Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kullanılacak ev 110 metrekare. Binaya beni de şaşırtarak enteresan bir şekilde yeni altyapı döşediler. Telefonda 88 Mbps VDSL altyapı var diyorlar. 75'lik VDSL NetSpeed internetinden kullanacağım. 5 GHz kullanmayacağım.

Bütçem aslında hiç yok. Ama şu an ADSL kullanıyorum ve ADSL kullanmak tam bir işkence. Bu yüzden VDSL modem almam şart.

Bu modem çöp müdür veya para israfı mıdır? Yoksa işe yarar mı?

Eğer zorunlu gibi bir şey değilse ekstradan 150-200 TL daha vermek istemiyorum ama (modemden kaynaklı) sürekli kopmalar yaşarsın 5 telefon 1 televizyon bağlandığında kopmalar olur diyorsanız sanırım 150-200 daha vermeye mecburum.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

Hocam yorumları pek iç açıcı değil.

Ben 1 aydır kullanıyorum. Cok tavsiye ederim. Amazon'dan almıstım ancak benim kullandığım antenli modeli, bu modeli nasıldır bilmiyorum cekim konusunda. Sadece sunu söylemeliyim: Bu modem kesinlikle cöp değil. Antensiz modeli dahi olsa ben zevkle size kullanım sunacağını düsünüyorum.

Ben kullanıyorum çatıda kullanıyorum başta çatı sıcak olduğundan ısınma kaynaklı sorunlar yaşadım ama küçük bir kasa fanı alıp üzerindeki USB'ye bağlayıp, arkasına da fanı yapıştırınca sorun çözüldü 2.4G de 72 Mbps limit hız. 2 kat aşağıda aynı odada olunca çekiyor ve hala 15 Mbps hızlara ulaşabiliyorum aynı ev içinde çok yeterli bir modem. Farklı modemler de kullanmış biri olarak fan taktıktan sonra gayet mutlu kullanıyorum. Ha bir de Firmware güncellemesi yapman lazım çok basit bir işlem.
Edit: Oda içerisinde çok sıcak olmadığı sürece sıkıntı yaşamayacaksındır. Dediğim gibi ben çatıda güneşin alnında olduğundan yaşadım.

Trendyol'da bir satıcı ürün sorularına cevap olarak "Bu ürün bu modelin aynı ürün numarası ile birlikte yenilenmiş hali, yenisinde anten yok ama daha iyi çekim gücü var." demeye getirmiş. Bana pek mantıklı gelmedi.

Anten gücü olarak anteli olanda da antensiz olanda da 2x5 dBi olarak belirtilmiş. Amazon.com.tr'nin sattığı antenli fakat sırf antenli diye 60 TL fazla verilir mi bilemedim.

Bu konuda düşünceniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı