ZyXEL VMG3312-B10B modem ile 100 Mbps alınır mı?

3secuk

Hectopat
Selam arkadaşlar. Yakın zamanda 100 Mbps internete geçiş yapacağım ama bu modemle beraber 100 Mbps'yi alabilir miyim Wi-Fi ile? 300 Mbps'e kadar destekliyor yazıyor ama 2.4 GHz bu modem. Kullanan ya da bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Destekler diye düşünüyorum. Ama kötü bir modem. Kesinlikle değiştir. Bende de vardı aynısı. Tenda aldım ve çok daha iyi.

Peki internet hızın ne kadar ve Wi-Fi ile iyi bir performans alabiliyor muydun? Önümüzde ki birkaç ay alamıyacağım o yüzden araştırma içine girdim :/ bir kişi 2.4 GHz ile 50 Mbps'nin yukarısını göremezsin Wi-Fi'de dedi de aklım allak bullak oldu.

Peki internet hızın ne kadar ve Wi-Fi ile iyi bir performans alabiliyor muydun? Önümüzde ki birkaç ay alamıyacağım o yüzden araştırma içine girdim :/ bir kişi 2.4 GHz ile 50 Mbps'nin yukarısını göremezsin Wi-Fi'de dedi de aklım allak bullak oldu.
Benim kullandığım internet 36 Mbps veriyordu. O yüzden 100 Mbps hakkında pek fikrim yok.

Hocam bende de Tilgin hg2331 modemden var. 100 Mbps pakette kabloluda sorun yok ama modemin 10 cm uzağında wifi 50 Megabit'i geçemiyor. Modemlerimiz benzer gibi. Büyük ihtimalle siz de kabloluda sorun yaşamazsınız fakat kablosuz performansı hiç iç açıcı olmayacak.

Hocam bende de tilgin HG2331 modemden var. 100 Mbps pakette kabloluda sorun yok ama modemin 10 cm uzağında Wi-Fi 50 Megabit'i geçemiyor. Modemlerimiz benzer gibi. Büyük ihtimalle siz de kabloluda sorun yaşamazsınız fakat kablosuz performansı hiç iç açıcı olmayacak.

Evet galiba 5 GHz destekli modem gerekiyor Wi-Fi'den düzgün hız alabilmek için. Kablolu bağlantı yapabilseydim hiç dert etmezdim bunları ama taşınacağım evde sadece salonda var internet çıkışı, evin içini kablolarla döşemek istemiyorum :( O yüzden 50 Mbps'ye geçiş yapacağım

Geri
Yukarı