ZyXEL VMG3312-B10B modem ışıkları normal mi?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Modeme sadece güç kablosunu bağladığım zaman DSL ışığı sarı, WAN ve LAN ışıkları yeşil, internet ışığı da kırmızı olarak sürekli bir şekilde yanıp sönüyor. İnternet başvurusu yaptım ve kurulum için gelecekler bugün. DSL bağlantısı olmadan böyle olması normal midir?

Modeme sadece güç kablosunu bağladığım zaman DSL ışığı sarı, WAN ve LAN ışıkları yeşil, internet ışığı da kırmızı olarak sürekli bir şekilde yanıp sönüyor. İnternet başvurusu yaptım ve kurulum için gelecekler bugün. DSL bağlantısı olmadan böyle olması normal midir?
DSL ışığı, bağlantı yapıldığı zaman dsl sinyaline göre sarı veya yeşil renk alır. İnternet ışığı ise yeşil renk alır. Fakat dsl ışığınızın bağlantı yapılmadan yanması pek normal bir durum gibi değil

Son düzenleme:
Sorunu çözdüm. Mesele adaptördeymiş. Aynı Volt ve amper değerlerinde bir adaptör kullanmama rağmen beslemiyordu. Bu modemin de güç giriş ucu çok farklı diğer modemlerden. Görüştüğüm işten anlayan elemanın dediğine göre bunun için illaki dönüştürücü kullanmak gerekiyormuş. Ucu uymayan 12v 1A değerindeki bir adaptörü dönüştürücü ile bağlayarak sorunu hallettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizdeki sorun da böyle miydi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizdeki sorun da böyle miydi?
Hayır tam olarak değildi. Bendeki böyle hepsi birden yanacakmış gibi olup sönüyordu. Anlatması biraz zor.

Anladım, benim de elektrik kesintisinden sonra böyle oldu. Adaptörden şüpheleniyorum, fişe takınca ses çıkarıyor. Teşekkür ederim cevabınız için.

Anladım, benim de elektrik kesintisinden sonra böyle oldu. Adaptörden şüpheleniyorum, fişe takınca ses çıkarıyor. Teşekkür ederim cevabınız için.
Adaptörden cızırtı sesi geliyorsa dediğiniz gibidir. Adaptör değiştirmeyi deneyin bence.

Geri
Yukarı