ZyXEL VMG3625-T50b ve TurkNet gigabit düşük hız

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Dün itibarıyla GigaFiber'e geçiş yaptım. Geçiş yaptığım andan itibaren download hızı düşüktü. Elimde iki tane PC var ikisi ile test yaptım. Ofisin PC ile test yapınca download 500 upload 900 gelirken kendi bilgisayarımda 300-400 download, 700 upload alıyorum. Anakartım 1000 Mbps desteklemediği için yeni bir LAN kartı aldım. Sorun kartta mı yoksa benim bilgisayarda mı anlayamadım. GigaFiber'de kesin olarak sorun var, düşük download hızları alıyorum ama benim PC'ye geçince bu hızlar daha da düşüyor. Kutudan modeme giden LAN kablosunu ve modemden PC'ye giden LAN kablosunu da ekliyorum görsellere.

Anakartım: ECS H61H2-MV.
Modem: ZyXEL VMG3625-T50b.
LAN kartı: Dark DK NT peglan 1000 Mbps.

8B06F9DC-6FBF-4051-8EE3-BE39A71CBACB.jpeg
BD67428A-3621-4A8A-B8AD-28E820939DB6.jpeg
FF6C2141-2848-48AD-BF4C-6BC280C0F058.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptı ofisin bilgisayarında upload 900'lerde çıktım ama download 500 çıktı “yeni kuruldu dalgalanma normal dedi” ama kendi bilgisayarim ve ofis bilgisayarında 5 dakikalık ara ile test yapınca arada 200 Mbps fark çıkıyor hep upload hem download kısmında.
@Recep Baltaş

Müşteri hizmetleri hat değerlerinin normal olduğunu belirtti. Modeme kadar gelen değerlerin normal olduğunu belirtip sorunun modemin çıkışında olduğunu söyledi. CAT6 ile test etmemi istedi, bakalım yarın deneyeceğim.

Merhabalar, sorun çözüme kavuştu mu? Size yardımcı olmamı istediğiniz bir konu mevcut ise bunu benimle paylaşabilirsiniz.

Merhabalar, sorun çözüme kavuştu mu? Size yardımcı olmamı istediğiniz bir konu mevcut ise bunu benimle paylaşabilirsiniz.
Hayır sonuca ulaşmadı, CAT6 ile denedim ama sorun devam ediyor. Teknik ekipler hat değerlerinde sorun olmadığını belirtiyorlar ama hızım hala düşük. Driverler güncel, cat6 ile denendi, 2 pc ile kabloluda test edildi ama sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı