Zyxel VMG8324-B10A ADSL hatta kullanılabilir mi?

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
Arkadaşlar, modemin sıkıntı yaptığı için ikinci el olarak bu modemi buldum. Ürün hiç kullanılmamış ve fiyatı güzel ama aklımda şu soru var: Ürün VDSL ama benim hattım ADSL, modemi kullanabilir miyim?

Arkadaşlar, modemin sıkıntı yaptığı için ikinci el olarak bu modemi buldum. Ürün hiç kullanılmamış ve fiyatı güzel ama aklımda şu soru var: Ürün VDSL ama benim hattım ADSL, modemi kullanabilir miyim?
Merhaba,
Kullanamazsınız gibi görünüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RJ11 konektör için olan giriş sizi yanıltmasın, bu cihaz VOIP destekliyormuş. Yani Fiber hattan gelen telefon hizmetini modemden telefon cihazınıza aktarabilmeniz için yer verilen bir giriş.
Kolay gelsin.

Ürün hem vdsl hemde adsl desteği sağlamakta gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
Haklısınız, aşağıda yer alan sayfadaki kullanım kılavuzunda desteklediği yazılmış.
Sonuçlardaki başlıklardan ve sayfalardan yola çıkarak Fiber Router gibi çalıştığını düşünmüştüm.

Haklısınız, aşağıda yer alan sayfadaki kullanım kılavuzunda desteklediği yazılmış.
Sonuçlardaki başlıklardan ve sayfalardan yola çıkarak Fiber Router gibi çalıştığını düşünmüştüm.
Hocam fiber için wan girişinin olması gerekiyor ayrıca servis sağlayıcı mecburi modem kılıyor size türktelekom ise tabi onların verdiği modemle router yapabiliyorsunuz desteği var evet.

Arkadaşlar modem ADSL hat ile çalışmıyor. Fiber ya da VDSL ile çalışıyor. Buraya bu bilgiyi ekleyim, alacak arkadaşlar dikkat etsin.
Siz ciddi misiniz hocam nasıl adsl hat ile çalışmıyor vdsl hat ile adsl hat aynı bağlantı zaten biri atm üzerinden biri ptm bu modemin vdsl destekleyipte adsl desteklememesi anormal zyxel neden böyle bir modem yapsın.
Düzenleme sizin kullandığınız modemde voıp girişimi mevcut internette birçok yerde dsl girişinin olduğunu gördüm eğer bu giriş mevcut ise zaten dsl kablosunu bağlayamıyorsunuz bu nedenle sadece router görevi görüyor modem ben belkide yanlış anladım eğer böyle ise.

Son düzenleme:
Siz ciddi misiniz hocam nasıl adsl hat ile çalışmıyor vdsl hat ile adsl hat aynı bağlantı zaten biri atm üzerinden biri ptm bu modemin vdsl destekleyipte adsl desteklememesi anormal zyxel neden böyle bir modem yapsın.
Düzenleme sizin kullandığınız modemde voıp girişimi mevcut internette birçok yerde dsl girişinin olduğunu gördüm eğer bu giriş mevcut ise zaten dsl kablosunu bağlayamıyorsunuz bu nedenle sadece router görevi görüyor modem ben belkide yanlış anladım eğer böyle ise.
Hocam ben de ilk mesajımda VoIP girişi olduğunu gördüğüm için desteklemeyeceğini söylemiştim; ama kılavuzunda desteklediği yazılıydı. Anlam veremedim bu meseleye.

Yeni konular

Geri
Yukarı