1.000.000 TL aile arabası önerisi

Ivylean

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Zotac Geforce RTX 3090 Oc Edition
İşlemci: Amd Ryzen 7 7700X
Anakart: Gigabyte B650m DS3H
Ram: Corsair Vangeance 32 GB 6000 Mhz
SSD: Kingston FURY Renegade 1 TB
Merhaba,

Daha önce 600.000TL şeklinde bir başlık açmıştım ancak önümüzdeki aylarda daha yüksek bir bütçe ile daha iyi bir araç almaya karar verdik.

Bu yılın sonlarında ya da önümüzdeki yılın başları gibi maksimum 1.1 milyon lira bütçeye toplayabileceğiz. 4 kişilik bir aileyiz, köye gidip gelme durumları oluyor ve genelde aracın bagajı doluyor. Bu yüzden bagajı geniş bir araç istiyoruz(tercihen SUV'ya da station wagon)

Aklıma en çok yatan 2 araç 18 model Subaru Levorg ve Volvo S40 Cross Country (bunun bagajı biraz ufak sanırım)
LPG kesinlikle istemiyoruz, aradığımız özellikler; otomatik vites, maksimum 200.000km ve mümkünse maksimum en eski 16-17 model olması hatta 18 üzeri olursa daha hoş olur. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek tavsiye etmem. Alırken çok iyi fakat ülkemizde bu markaya olan önyargı dolayısıyla satarken canınızı okur.
tercihen SUV'ya da station wagon
Kendinizi böyle şartlandırmamanız gerekir. Bu bütçede alabileceğiniz (Passat, Megane, Civic, Focus, Corolla vs.) araçların bagaj hacmi gerçekten yüksek oluyor.

Arkadaşlar kızgın atmış ama Dacia'nın bir modelinde 10TL 100km gibi bir olay vardı. Hemde SUV gibi yüksek bir araçtı yanlış hatırlamıyorsam. Renault grubu evet almanlarla kıyaslanamaz, ama bu demek değil ki hiçbir şekilde alınmaz.

Nissan qashqai öneririm bütçeniz biraz daha çıkarsa hybrid alabilirsiniz.

Renault'un Jeep hali inanılmaz kalitesiz arabalar.

Adamlar 60k fazla ucuzlatmwk için radyo çıkardı arabadan diye büyük bir ön yargı olduğunu düşünüyorum. Aileme de Renault araç çok denk geldi. Babam şu an 1.3 TCe Megane kullanıyor. Annemin 1.6 scenic2'si vardı. Tamam bu arabalar bir alman kadar iyi değil ama bütçesine göre de gayet iyi olduklarını düşünüyorum.

Merhaba,

Daha önce 600.000TL şeklinde bir başlık açmıştım ancak önümüzdeki aylarda daha yüksek bir bütçe ile daha iyi bir araç almaya karar verdik.

Bu yılın sonlarında ya da önümüzdeki yılın başları gibi maksimum 1.1 milyon lira bütçeye toplayabileceğiz. 4 kişilik bir aileyiz, köye gidip gelme durumları oluyor ve genelde aracın bagajı doluyor. Bu yüzden bagajı geniş bir araç istiyoruz(tercihen SUV'ya da station wagon)

Aklıma en çok yatan 2 araç 18 model Subaru Levorg ve Volvo S40 Cross Country (bunun bagajı biraz ufak sanırım)
LPG kesinlikle istemiyoruz, aradığımız özellikler; otomatik vites, maksimum 200.000km ve mümkünse maksimum en eski 16-17 model olması hatta 18 üzeri olursa daha hoş olur. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.
Dediğiniz modeller dayanıklı ama sorun çıkarttığı zaman da parçası diğer markalara kıyasla 2-3 misli daha pahalı modeller aklınızda bulunsun.

Bu arada ilk yazdığım araç Dacia springmiş. En boşu sıfırı 880.000

Merhaba,

Hocam LPG neden istemiyorsunuz? Meraktan soruyorum yeni LPG'ler eskisi gibi kötü ve kurum yapacak kadar kalitesiz değil bence. Eylül ayına kadar kullandığım araçta subap ayarları düzgün olduğunda LPG ile daha çok performans alabiliyordum. Oktanı daha yüksek bir yakıt olduğu için özellikle Turbo beslemeli arabalarda beklenenden daha iyi bir performans veriyor.

Arkadaşlar kızgın atmış ama Dacia'nın bir modelinde 10TL 100km gibi bir olay vardı. Hemde SUV gibi yüksek bir araçtı yanlış hatırlamıyorsam. Renault grubu evet almanlarla kıyaslanamaz, ama bu demek değil ki hiçbir şekilde alınmaz.

Adamlar 60k fazla ucuzlatmwk için radyo çıkardı arabadan diye büyük bir ön yargı olduğunu düşünüyorum. Aileme de Renault araç çok denk geldi. Babam şu an 1.3 TCe Megane kullanıyor. Annemin 1.6 scenic2'si vardı. Tamam bu arabalar bir alman kadar iyi değil ama bütçesine göre de gayet iyi olduklarını düşünüyorum.

Ucuz olduğu için tercih edilebilir ama bu bütçede alınmaz.

Ucuz olduğu için tercih edilebilir ama bu bütçede alınmaz.

Hocam sıfır alınacaksa bence alınır. Bu bütçede Amerikan, alman aranırsa bir problem olduğunda çözmesi de çok pahalıya patlayacak diye düşünüyorum. Bende şahsen yeni sıfır yerine eski kullanılmış tercih ederim aradaki donanım farkları vs dolayı.

Geri
Yukarı