1000 Mbps internet için Ethernet kablo önerisi

Fwing

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

GIBIRNet kullanıyordum 14 gün boyunca jitter sorunu yaşadım çözülmedi her gün müşteri hizmetleri ile görüştük kanka olmuştuk :)
Sorunu 14 gün boyunca çözemeyince Superonline'a geçme kararı aldım ve 1000MBPS hızını tercih ettim.
Sizden 1000MBPS 10-15 metre arası kablo önerisi rica ediyorum. CAT6e kablom var şu an CAT7 veya CAT8'e geçmeli miyim yoksa hiç farkı olmaz mı? Farkı varsa nedir?
Oyunlarda ping değerine veya internetin jitter değerine bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CAT6 Kablo yeterli olacaktır.
@witicieen superonline kurulumu yaptı cat6 kablo ile 951 mpbs indirme hızı alıyorum ve modemi bilgisayarın yanına aldırdım yani 2 mt kablo bile yeterli artık, peki cat7 veya cat8 kullansam hızda veya en önemlisi jitterde yani gecikmede olumlu etkisi olur mu ne kadar olur? Yoksa aynı mı olur.

Aynı hızı 6 7 aydır kullanıyorum. Cat 5 ile başladım. 6 ya geçtim. 6 dan 7 ye geçtim. Amazon dan cat 7 aldım. Size de ordan almayı tavsiye ederim çünkü çakmalar çok fazla. 6 dan 7 ye geçişte bazı şeyler değişebilir. Ping, gecikme süreleri, bağlantıda ki kararlı durum v.s ama tek faktör kablo değil. Modem modeliniz ve kablolu bağlantıda mesafe de önemli. Çok büyük bir fark görmedim ben. Gpon ile modem arasına ve modem ile pc arasına 2 cat 7 taktım.

Aynı hızı 6 7 aydır kullanıyorum. Cat 5 ile başladım. 6 ya geçtim. 6 dan 7 ye geçtim. Amazon dan cat 7 aldım. Size de ordan almayı tavsiye ederim çünkü çakmalar çok fazla. 6 dan 7 ye geçişte bazı şeyler değişebilir. Ping, gecikme süreleri, bağlantıda ki kararlı durum v.s ama tek faktör kablo değil. Modem modeliniz ve kablolu bağlantıda mesafe de önemli. Çok büyük bir fark görmedim ben. Gpon ile modem arasına ve modem ile pc arasına 2 cat 7 taktım.

Hocam bende gpon yok superonline huwai modemi var direk fiber kablo modeme giriyor. Kablo mesafesini minumuma düşürdüm modem bilgisayarın kasasının yanında. Cat8 ugreen marka almayı düşünüyorum. Tek kriter tabiki kablo değil ancak anakartımda Realtek® RTL8125B 2.5G LAN var işlemcim 5800x3d vs... Yani elimden geleni yapıyorum ve amacım pingi en aza indirmek rahat oyun oynayabilmek. Cat8 eğer pingde etki edecekse almayı düşünüyorum. Sizde pingde bi değişim oldu mu?

Hocam bende gpon yok superonline huwai modemi var direk fiber kablo modeme giriyor. Kablo mesafesini minumuma düşürdüm modem bilgisayarın kasasının yanında. Cat8 ugreen marka almayı düşünüyorum. Tek kriter tabiki kablo değil ancak anakartımda Realtek® RTL8125B 2.5G LAN var işlemcim 5800x3d vs... Yani elimden geleni yapıyorum ve amacım pingi en aza indirmek rahat oyun oynayabilmek. Cat8 eğer pingde etki edecekse almayı düşünüyorum. Sizde pingde bi değişim oldu mu?
Olmadı. Modem ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Tt modemleri beş kuruş etmiyor. Asus modem alacağım böyle devam ederse.. Araştırmalarıma göre cat 8 fazlasıyla gereksiz olur. Fayda sağlayacağını bilsem hiç beklemez alırdım.

Cat6a 15mt bilgisayarcı yapımı kablom var şuan ve 951mbps ölçüm yapabiliyorum daha bugün kuruldu 1000mbps internet. 100mbps varken yeter diyordumda şimdi internet sorunum olmasın istiyorum pingimde en az olsun istiyorum cat8 faydası olmayacaksa almayım. Ama mesela örgü modellerde yalıtım vs daha iyi olduğunu gördüm bu da sinyalde olumlu dönüş sağlamaz mı bize? Bilemedim şimdi sizde farkı olmadığını söylediniz karar veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı