2000 model Opel astra nasıldır?

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Babamla araba falan bakıyorduk, kendisi Opel fanboyu gibi bir şey. Alman, Alman diye tutturdu, dünden önceki gün 2000 model 253 bin KM'de aldı. 56 bin TL iyi mi? Aldığımız kişi, yetkili serviste motoru yeniden yaptırıyor ve 7 bin TL tutuyormuş. Yani araç 49 bin TL'ye gelmiş oluyor. Araç hep benzinli kullanılmış, LPG'sinin markasını bilmiyorum ama 7 bin TL imiş. Bizde benzin ile kullanacağız, araçta hiç ses yokmuş babam ve arkadaşı öyle söyledi. Ancak nedendir bilmem hiç Opel'e ısınamadım, sizce güvenip aracı süreyim mi? (Opel'e neden güvenmiyorsun diyecekseniz, tipinden dolayı sanki araç 150 KM hıza çıkınca havalanacak gibi duruyor ve Opel'e önyargım var. Alman malı olsa dahi)

2000 model 1.4 Opel Astra ilk arabamızdı. 2018 Nisan'da 89.000 Km'de 26.500 TL'ye almıştık. Hasar kaydı vs yok. Şimdi çok çok üstü Km'de olanı 56.000 TL olmuş :(.

Neyse, çekişi ve gidişi güzel bir araba. Bizim işimizi gayet görmüştü. Hayırlı olsun, sizde güvenle sürebilirsiniz :). Eksiği sadece fazla yakması ama sizde de LPG varmış zaten.

1) Aracın KM'si çok yüksekmiş. Babanızın iyi bir motor ustasına baktırmasını tavsiye edecektim ama motoru değişmiş zaten. :)
2) Eğer ki, ileride satmayı düşünüyorsanız zor satılır. Çünkü 2000 model çok eski. Kesinlikle kötü araba değil ama ben alıcı olsam; bu kadar yıldan sonra bana hayrı olmaz diye düşünürdüm.
3) Araba otomatik ise çok iyi. Opel'in özellikle vites geçişlerinde sıkıntı çekmezsiniz.
4) Alman arabaları güzeldir lakin sorun çıkardı mı da, yolda bırakır sizi. :)

Son olarak hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanmanız dileğiyle.

2000 model 1.4 Opel Astra ilk arabamızdı. 2018 Nisan'da 89.000 Km'de 26.500 TL'ye almıştık. Hasar kaydı vs yok. Şimdi çok çok üstü Km'de olanı 56.000 TL olmuş :(.

Neyse, çekişi ve gidişi güzel bir araba. Bizim işimizi gayet görmüştü. Hayırlı olsun, sizde güvenle sürebilirsiniz :). Eksiği sadece fazla yakması ama sizde de LPG varmış zaten.
Maalesef, normalde 3 ay önce alacaktık ama babama o kadar bari 2006-2007 model BMW 5 serisi alalım dedim. Ancak o sürekli Opel dedi, VW'de demişti ancak Jetta vardı ve dizel idi ülkemizde pek tercih edilesi değil maalesef.
LPG kullanmayı hiç düşünmüyoruz, belki şehir içi kullanabiliriz bilemiyorum ama benzin ilk tercihimiz olacak. Benzin ile kullanım değerini biliyor musunuz?
11/6L olarak gözüküyor, eğer öyle ise şehir içi LPG kullanırız.
1) Aracın KM'si çok yüksekmiş. Babanızın iyi bir motor ustasına baktırmasını tavsiye edecektim ama motoru değişmiş zaten. :)
2) Eğer ki, ileride satmayı düşünüyorsanız zor satılır. Çünkü 2000 model çok eski. Kesinlikle kötü araba değil ama ben alıcı olsam; bu kadar yıldan sonra bana hayrı olmaz diye düşünürdüm.
3) Araba otomatik ise çok iyi. Opel'in özellikle vites geçişlerinde sıkıntı çekmezsiniz.
4) Alman arabaları güzeldir lakin sorun çıkardı mı da, yolda bırakır sizi. :)

Son olarak hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanmanız dileğiyle.
1. evet maalesef yüksek, ancak aldığımız adam 50 bin KM önce bütün motor sistemini değiştirmiş ve şimdi de Opel yetkili servisinde değiştiriliyor.
2. babamla bu konuyu çok konuştuk ve satmamayı düşündüğünü söyledi. Zaten kimse 20 yıllık araca bu kadar para vermez, en azından 10 yıl kullanmayı düşünüyor.
3. aracı henüz görmedim ama tahminen manuel'dir, şahsen bana çok fark etmiyor.
4. Alman arabaları güzeldir evet ama dediğim gibi Opel hiç öyle durmuyor. Yolda bırakır mı bilmem, lakin aldığımız kişi polis amiriydi ve daha önce hiç kazası olmadığını söyledi. Bakalım bu pazartesi aracı İstanbul'dan getireceğiz ve biraz kullanacağım, henüz ehliyeti almadığım için abartmayı istemiyorum.
Bence 20 senelik bir arac Japon degilse alinmamali.
Evet bunu çok iyi biliyorum, babama da demiştim Alman almayalım alacaksan bari BMW falan alalım kafamızda soru işareti kalmasın. Japon araçlarına hiç ısındıramadım, güzelim Subaru İmpreza'lar varken benim için beter bir aracı seçtik. Bakalım konforu falan nasıl olacak, 100 beygir hiç içimi açmıyor ama neyse :(

Eski her araç masraf çıkarmaya meyillidir. Almanların bu konuda Japonlara ve Korelilere göre merhametleri düşük. Opel değil BMW ya da Mercedes de alsaydın onların da kol gibi masrafları olacaktı. Sonuçta 20 yıllık arabalar, çok şey yapmamak lazım.

Ultra zengin olmadıktan sonra araç fanboyluğa göre değil ihtiyaç ve isteklere göre tercih edilmelidir. Sonuçta zengin gibi her amaca hizmet edecek garaj dizmiyorsunuz, 1 tane alıyorsunuz. 1 tane arabanın da orta kararı yakalaması önemlidir.

Eski her araç masraf çıkarmaya meyillidir. Almanların bu konuda Japonlara ve Korelilere göre merhametleri düşük. Opel değil BMW ya da Mercedes de alsaydın onların da kol gibi masrafları olacaktı. Sonuçta 20 yıllık arabalar, çok şey yapmamak lazım.

Ultra zengin olmadıktan sonra araç fanboyluğa göre değil ihtiyaç ve isteklere göre tercih edilmelidir. Sonuçta zengin gibi her amaca hizmet edecek garaj dizmiyorsunuz, 1 tane alıyorsunuz. 1 tane arabanın da orta kararı yakalaması önemlidir.
Babamın arabası olduğu için çok bulaşmadım zaten. Ancak konforunu falan merak ediyorum.

Peki gücü tok mu? Konforu nasıl?

Eski tip kumaş koltukları var. Rahat ettiriyor mu ettiriyor. Süspansiyon falan pek anlamam ama genel anlamda konforlu ve yol tutuşu oldukça iyi. Güç konusuna gelirsem, sonuçta 2000 model ve kilometresi ilerlemiş bir araba olduğu için çok bir şey beklememek lazım. Şehir içinde işinizi görüyor, arada bir de şehir dışı yapılabilir tabii. Biz Izmit'ten Niğde'ye herhangi bir sıkıntı olmadan ulaşmıştık.

Geri
Yukarı