3 km bisiklet sürmek zararlı mıdır?

Hiçbir zararı yoktur olsa bana olurdu bisiklet sürmek yaşam tarzım zaten malum ehliyet sıkıntısı falan fistan.

Kardeşim niye zararı olsun aksine yararlı spor yapmış oluyorsun. Ben o kadar para bayılıyorum spor salonuna gün aşırı 8 km koşuyorum koşu bandında fit kalayım diye. Bırak 3 km yi arttırabilirsen arttır hatta.

Dostlar, ben okula giderken 2,7 km yolu bisikletle gidiyorum. Bunun 2 km'si düz yol kalan yarım km dik çıkıyorum çünkü okul dağ başında. Düz yolu gittikten sonra okul ana yola göre yukarda böyle 25-35 metre civarı tam emin değilim. Merdiven çıkıyorum bayağı elimde bisikletle taşıyarak 1 dakika boyunca hızlı adımlarla yukarı çıktığımda ciğerlerim patlamış gibi hissediyorum ve okula geldiğimde de bayağı yorulmuş oluyorum. Bedenimi bu kadar zorlamamın bir zararı var mıdır sizce? Erken çıkmayı bir türlü beceremediğim için hızlı gidiyorum.
3km gayet az bi mesafe yürüyerek gitsen 45 dk sürcek bi mesafeyi bisikletle en fazla 20 dkde alırsın.20dk bisiklet sürmek zararlı olmaz eğer çok yüksek viteslerle dizinizi zorlıcak şekilde sürmezseniz.Bisikleti merdivenden çıkarmadan aşağıda bir yerde kitleyemiyor musunuz ?

Hocam lise 1 e gidiyorum, evden 36 geçe falan çıkıyorum 50 gece ders başlıyor ucu ucuna yetisiyorum.

3km gayet az bi mesafe yürüyerek gitsen 45 dk sürcek bi mesafeyi bisikletle en fazla 20 dkde alırsın.20dk bisiklet sürmek zararlı olmaz eğer çok yüksek viteslerle dizinizi zorlıcak şekilde sürmezseniz.Bisikleti merdivenden çıkarmadan aşağıda bir yerde kitleyemiyor musunuz ?
Hocam dağ başı olduğundan suriyeli çok. dönüşü kolay yokuş aşağı olduğu için ama çıkması baya zor 1 senedir bisikletle gidip geliyorum vücuduma göre çok büyük bacak kasları dışında pek bir etkisini göremedim sizede bir sormak istedim görüşlerinizi.

Hocam az daha zorlarsanız yeni bir seyahat markası olabilirsiniz.
hocam az bile, pro bisikletler ile zor değil, hafiflik, ve hız kombinasyonu ile yol dayanmıyor. Rampa vs gözünde büyümüyor

Geri
Yukarı