Bisiklet sürmek cinselliğe zararlı mı?

Şurada anlamadığım şey "muhabbete bak ya" yazan arkadaşlar. Kardeşim belki zararlı kısır kalacaksın bisiklete binerken bir yanlışın var bir bilgi edineceksin ne alakası var ? Adam sanki buraya açık açık yazmış yok şöyle yok böyle diye. Bu kafayla bir yere varamazsınız. Technopat'ı Bilgisayar ile ilgili görebilirsiniz ancak adam konuyu zaten bisiklet bölümünde açmış.

Ayrıca bisiklet taytı ve düzgün bir koltuk önemli. Normalinin bir zararı olmaz ancak pedli bisiklet taytı ve yumuşak bir sele alırsan uzun süre kalçan ağrımadan kullanabilirsin. Sele alacak bütçem yok diyorsa bisiklet taytı+jelli sele pedleri işini fazlasıyla görecektir. İyi pedallar.

Tam tersi olumlu etkilediğini düşünüyorum. Kasların çalışması doğal testeron seviyesini arttırır. Vücudumuzdaki en büyük kas grubu ise bacaklarımızdır yani bisiklet sürerek doğal testeron seviyemizi arttırabiliriz bayanlar için nasıl tam bilemiyorum. Ama olumsuz bir etkisi olmadığını düşünüyorum.

Eğer sele ayarı yanlışsa ve sele kalitesizse mağlum kısmın altındaki damarla baskı oluşturabilir bu da uzun vade de soruna yol açabilir. Sert sele olmasın ve ayarı doğru olsun sorun yok. Aksine yararı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı