30 bin TL'ye monitör dahil hazır sistem önerisi

Bitti demedim bitti sayılır dedim. Kullanıcılara bakmaya pek gerek yok, 25K'lık bir PC 2K'yı destekliyorsa kullanılmalıdır çünkü çok fark var. 40 FPS ile 144 FPS arasındaki fark gibi.

Dostum 25k ya 2K sistem dizemezsin. Dizebiliyorsan söyle bende alayım. Bu bütçede 1080p gayet yeterli bir performans sunuyor. Sanki 720p sistem almış gibi konuşuyorsunuz daha önce 2K kullanmamış birine 1080p aşırı derecede yeter.

Dostum 25k ya 2K sistem dizemezsin. Dizebiliyorsan söyle bende alayım. Bu bütçede 1080p gayet yeterli bir performans sunuyor. Sanki 720p sistem almış gibi konuşuyorsunuz daha önce 2K kullanmamış birine 1080p aşırı derecede yeter.
4060 ti'lar 24.000 TL'den başlıyor onlara bak işte knk. 24.000 TL'de 12400F'li olanı var, 25.000 TL'de 5600'lü olanı var, 26.000 TL'de 5600'lü ve 32 GB ram'li olanı var. Keşke 7500F olsaydı fakat yok ve 5600 üzmez.

4060 Ti'lar 24.000 TL'den başlıyor onlara bak işte kanka. 24.000 TL'de 12400F'li olanı var, 25.000 TL'de 5600'lü olanı var, 26.000 TL'de 5600'lü ve 32 GB RAM'li olanı var. Keşke 7500F olsaydı fakat yok ve 5600 üzmez.

Dostum ciddi misin sana anlattığım şeyleri hiç anlamamışsın sana söyledim 4060 Ti 2K kartı değil 2K ya uygun değil YouTube'dan 2 test izlemekle olmuyor bu işler ve ben şunu diyorum R5 7500F + RTX 4060 > R5 5600 + 4060 Ti.

Dostum ciddi misin sana anlattığım şeyleri hiç anlamamışsın sana söyledim 4060 Ti 2K kartı değil 2K ya uygun değil YouTube'dan 2 test izlemekle olmuyor bu işler ve ben şunu diyorum R5 7500F + RTX 4060 > R5 5600 + 4060 Ti.
2K’ya gayet uygun, güncel oyunları yüksek veya ultra ayarlarda oynayabilirsin. Bundan 2 sene sonra çıkan oyunları da yüksek ayarlarda oynayabilirsin. Neden kabullenemiyorsun anlamadım açıkçası. Sadece valo + lol + cs:go oynayacakmışım gibi karşılaştırmada 4060’ı seçmen de baya komik :D allahtan videoyun dc’sini keşfettim de gerçekleri biliyorum.

Bu arada tam olarak youtube’tan test izlemekle oluyor. İzleyip karşılaştırabilirsin kendin. Ben izledim.

2K'ya gayet uygun, güncel oyunları yüksek veya Ultra ayarlarda oynayabilirsin. Bundan 2 sene sonra çıkan oyunları da yüksek ayarlarda oynayabilirsin. Neden kabullenemiyorsun anlamadım açıkçası. Sadece Valorant + LoL + CS:GO oynayacakmışım gibi karşılaştırmada 4060'ı seçmen de bayağı komik :D Allah'tan videoyun DC'sini keşfettim de gerçekleri biliyorum.

Bu arada tam olarak YouTube'tan test izlemekle oluyor. İzleyip karşılaştırabilirsin kendin. Ben izledim.

Dostum sen ciddi misin yoksa şaka filan mı yapıyorsun? 2K ya uygun değil sana VRAM darboğazı var diyorum sen bana test diyorsun şu anda bile 8 GB VRAM 2K da yetmiyor hele 1 2 sene sonra neler olur hiç düşünemiyorum. Bu kart 2K ya uygun değil dedim tekrar da diyorum VRAM yetmeyecek zaten VRAM yetmeyince oyun crash verince FPS dibe çakılınca da 2K demeye devam edersin. 60 serisi 1080p oyunculuk için tasarlandı 1080p de bile 7 GB RAM kullanan oyunlar var 2K da neler olur düşünmek bile istemiyorum. Ve hayır dostum Ultra yüksek ayarlarda oynayamazsın VRAM'i aşacak çünkü. Bir de gerçekleri biliyorum demişsin dostum ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum farkındaysan sen ekran kartının performansını arttırıp hem işlemciyi hem de anakartı kısıyorsun bunu geçtim bir de 2K diyorsun bu ekipmanlar 2K ya uygun değil sana onu anlatıyorum 1080p de kral gibi oynamak varken neden 2K da ayar kısmak zorunda kalasın ki? Öyle çok bir görüntü farkı da olmayacak. Bana da testleri izle demişsin testler bir noktaya kadar bir şey ifade eder burada durum farklı 1 2 sene sonra çıkan oyunlar için 8 GB VRAM yetmeyecek o zaman ayar kısmak zorunda kalacaksın ama sen bilirsin dostum madem bu kadar DDR4 eski nesil sistem almaya meraklısın ben bir şey demeyeceğim.

Dostum sen ciddi misin yoksa şaka filan mı yapıyorsun? 2K ya uygun değil sana VRAM darboğazı var diyorum sen bana test diyorsun şu anda bile 8 GB VRAM 2K da yetmiyor hele 1 2 sene sonra neler olur hiç düşünemiyorum. Bu kart 2K ya uygun değil dedim tekrar da diyorum VRAM yetmeyecek zaten VRAM yetmeyince oyun crash verince FPS dibe çakılınca da 2K demeye devam edersin. 60 serisi 1080p oyunculuk için tasarlandı 1080p de bile 7 GB RAM kullanan oyunlar var 2K da neler olur düşünmek bile istemiyorum. Ve hayır dostum Ultra yüksek ayarlarda oynayamazsın VRAM'i aşacak çünkü. Bir de gerçekleri biliyorum demişsin dostum ben sana yardımcı olmaya çalışıyorum farkındaysan sen ekran kartının performansını arttırıp hem işlemciyi hem de anakartı kısıyorsun bunu geçtim bir de 2K diyorsun bu ekipmanlar 2K ya uygun değil sana onu anlatıyorum 1080p de kral gibi oynamak varken neden 2K da ayar kısmak zorunda kalasın ki? Öyle çok bir görüntü farkı da olmayacak. Bana da testleri izle demişsin testler bir noktaya kadar bir şey ifade eder burada durum farklı 1 2 sene sonra çıkan oyunlar için 8 GB VRAM yetmeyecek o zaman ayar kısmak zorunda kalacaksın ama sen bilirsin dostum madem bu kadar DDR4 eski nesil sistem almaya meraklısın ben bir şey demeyeceğim.
VRAM darboğazı diye bir şey yok. Ayarları kısarak halloluyor.

Şu an 8 GB Vram bal gibi yetiyor da kanıtları izlemeyi reddediyorsun yapacak bir şey yok :D

Geri
Yukarı