30 bin TL'ye monitör dahil hazır sistem önerisi

Benim elimde Last of Us'ı 2K Max ayarlarda Ray Tracing ve DLSS quality ile oynatabildiğini gösteren video var. Senin de Last of Us'ı oynatamadığını gösteren bir video bulman lazım. Ya da benim gösterdiğim videonun sahte olduğunu ispatlaman lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

" Bir kanıt attığını göremiyorum " mu? 5 kere falan dedim YouTube'dan izledim diye kanka xd.

Dostum 7.9'da oynatıyor ciddi misiniz? Bir çatışma anında saniyesinde bunu geçer. Hele seneye çıkacak olan bir oyunda ne olacağını düşünün, şu an elimde 4060 Ti olan bir bilgisayar yok olsa direkt kendim atardım fakat ben sana söylüyorum. Ben tek bir kaynaktan bakarak konuşmuyorum pek çok fazla şeyi araştırdım, test ettim, ben bunun üzerine konuşuyorum. Sen de git internette araştırma yap ben ne dersem kabul etmeyeceksin. Bu forumda bile var tartışmalar. Kimileri rahat oynatır diyor ama 2K için minimum 12 ortalama 16 GB RAM önerilir. İnternette de araştırma yapabilirsin, Donanım Arşivi'nin videoları var hem 4060 hem 4060 Ti için.

Benim elimde Last of Us'ı 2K max ayarlarda ray tracing ve dlss quality ile oynatabildiğini gösteren video var. Senin de Last of Us'ı oynatamadığını gösteren bir video bulman lazım. Ya da benim gösterdiğim videonun sahte olduğunu ispatlaman lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

" Bir kanıt attığını göremiyorum " mu? 5 kere falan dedim youtube'dan izledim diye knk xd

Ha sen bir de ben 2k medium rt oynarken 1080p ultra rt açabileceğini sanıyorsun anladım güzel hayalmiş. En fazla 1080p high oynarsın rt de açamazsın knk.

Körlük tespiti yapıldı daha da konuşmaya gerek yok kanıt göstermediğin veya benim kanıtlarımı çürütmediğin sürece :)Eki Görüntüle 2097308

Bana hala youtubeden izledim diyor kafayı yiyeceğim gerçekten ciddi misin sen? Ve evet 1080p ultra rt fg ne bulursan açıp oynayabiliyorsun şuan akıcı bir şekilde. 1080p Ultranin 2k mediumdan daha kötü gözüktüğüne kendin inandın mı?

Dostum 7.9'da oynatıyor ciddi misiniz? Bir çatışma anında saniyesinde bunu geçer. Hele seneye çıkacak olan bir oyunda ne olacağını düşünün, şu an elimde 4060 Ti olan bir bilgisayar yok olsa direkt kendim atardım fakat ben sana söylüyorum. Ben tek bir kaynaktan bakarak konuşmuyorum pek çok fazla şeyi araştırdım, test ettim, ben bunun üzerine konuşuyorum. Sen de git internette araştırma yap ben ne dersem kabul etmeyeceksin. Bu forumda bile var tartışmalar. Kimileri rahat oynatır diyor ama 2K için minimum 12 ortalama 16 GB RAM önerilir. İnternette de araştırma yapabilirsin, Donanım Arşivi'nin videoları var hem 4060 hem 4060 Ti için.
VRAM sorunu için ayarları ultradan high'a çekebilirim, DLSS Quality kapatabilirim, Ray Tracing kapatabilirim, Frame Gen açabilirim. Çoook çözüm var. 1080p ultra vs 2k medium konusuna gelince videoyun dc'sinde işi bilen adamlara sorduktan sonra bir şüphelenip google'da araştırayım dedim ve zort. 10 tane falan forum postuna baktım. 1080p ultra ile 1440p low-medium karşılaştıran pepegaların postlarını saymazsak haklıymışım. %90'ı 1440p diyor.

VRAM sorunu için ayarları ultradan High'a çekebilirim, DLSS quality kapatabilirim, Ray Tracing kapatabilirim, Frame Gen açabilirim. Çok çözüm var. 1080p Ultra vs 2K medium konusuna gelince videoyun DC'sinde işi bilen adamlara sorduktan sonra bir şüphelenip Google'da araştırayım dedim ve zort. 10 tane falan forum postuna baktım. 1080p Ultra ile 1440p Low-medium karşılaştıran pepegaların postlarını saymazsak haklıymışım. %90'ı 1440p diyor.

Benim keyfim daha önemli demiştin kendinle çelisiyorsun. Ben bir oyundan ayar kısarak zevk almam açıkçası. 2K 1080P'den iyi görüntü sunuyor dostum bunu inkar etmiyorum ama ayarları kısarak iyi görüntü elde edemezsin. Daha önce 2K kullanmamış birisine sorun dahi olmaz. 1080p kötü görüntü vermiyor zaten. Haklı filanda değilsin. Kendisi araştırmayıp başkalarının sözüne güvenen birinden başka bir şey değilsin. O işlemci ile 4 sene sonra da doğru düzgün 2K da oyun oynayacağını düşünüyorsun aşırı komik. Başkalarına sorarak bir şey elde edemezsin kendin araştır dostum.

Bütçeni 28k ya çıkartırsan 4060 Ti + 7500Fli sistemler var onlardan birini al hem senin gönlün olur hem de çok daha iyi bir işlemci almış olursun. Hem de DDR5.

Bütçeni 28k ya çıkartırsan 4060 Ti + 7500Fli sistemler var onlardan birini al hem senin gönlün olur hem de çok daha iyi bir işlemci almış olursun. Hem de DDR5.
Çıkartamam hocam ya R5 7500F + RTX 4060 kullanırım. Belki işlemciyi de 7600 tray yaparım ama tray ve normal 7600 arasında ne fark var?

7500F olunca kutuyla mı geliyor yani anlamadım monte edecekler ve kutuyu da yanında gönderiyorlar mı?

Muhtemelen öyle olur bir de eğer soğutucu ekleyecekseniz alacağınız zaman not kısmına özelleştirmede eklediğiniz soğutmanın monte edilmesini istediğinizi belirtin Gaming gen TR bazen monte etmeden gönderiyor eklediğiniz şeyleri. Bir de 7600X yapabilirseniz çok daha güçlü bir işlemci 7600 ve 7500F arasında neredeyse fark yok 7500F ekran kartı olmadan çalışamıyor çünkü içinde dahili grafik birimi yok 7600 ekran kartı olmadan da çalışır ama bu önemli bir özellik değil çünkü elimizde zaten bir ekran kartı olacak. 7600X çok daha iyidir.

Muhtemelen öyle olur bir de eğer soğutucu ekleyecekseniz alacağınız zaman not kısmına özelleştirmede eklediğiniz soğutmanın monte edilmesini istediğinizi belirtin Gaming gen TR bazen monte etmeden gönderiyor eklediğiniz şeyleri. Bir de 7600X yapabilirseniz çok daha güçlü bir işlemci 7600 ve 7500F arasında neredeyse fark yok 7500F ekran kartı olmadan çalışamıyor çünkü içinde dahili grafik birimi yok 7600 ekran kartı olmadan da çalışır ama bu önemli bir özellik değil çünkü elimizde zaten bir ekran kartı olacak. 7600X çok daha iyidir.
Tamam 7600X yaptım sağ olun başka ne gerekiyor?

Geri
Yukarı