4770K, 4790K Sıcaklık Değerleri

ELeNDILL

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sonunda sistemin siparişini verdim nasipse salı günüde gidip alıyorum.
Ama hala aklıma takılan bir kaç soru var geçte olsa sormayı düşünüyorum.
  1. 4790K ve 4770K nın stok fan ya da aynı soğutucu ile boşta ve yükteki sıcaklık değerleri nedir araştırdım ama bu ikili için bi sıcaklık karşılaştırması şahsen bulamadım eğer varsa ya da biliyorsanız bunu bu başlıkta paylaşır mısınız?
  2. İsmini vermek istemediğim forumdan ismini vermek istemediğim yardımsever bir arkadaş işlemcinin anakart ve ramle olan uyumunu araştırmam gerektiğini söylemişti. Herhangi bir uyumsuzluk bulamadım araştırdığımda toplarken satıcı arkadaşlarada sordum herhangi bir uyumsuzluk olmadığını söyledi. Yinede buraya yazayım herhangi bir sorun veya uyumsuzluk olacaksa söylerseniz sevinirim. Anakart MSI Z97 Gaming 5 işlemcide 4790K. Lazımsa söyliyeyim Ramlerde GSkill 1866 Mhz CL9 1.5V
  3. Eğer 1. sorumdaki sıcaklıklar 4790K da sorun çıkaracak derecede yüksekse gerçekten salı günü gidip teslim alacağım sistemimde değişiklik yapıp 4770K alma şansım sizce var mıdır? (Eğer sıcaklık yüksekse) Varsa nasıl bir yol uygulamalıyım. Sistemi Vatan Bilgisayar'dan satın aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
4790K, 4770K'ya göre daha serin. Buradaki grafikte tam yük altında, tüm çekirdekler %100 çalışırken 80 derece gösteriliyor ama oyun esnasında tüm çekirdekler %100 çalışmayacağı için bu sıcaklık değerlerini görmezsin. Kullanmak istediğin İşlemci, Ram ve anakartla uyumlu o konuda bir sorun olmaz. Ram olarak 1866 MHz yerine 1600MHz al eğer oyun amaçlı kullancaksan cihazı.

123.jpg

Parçalar uyumlu. Sıcaklık konusunda OC yapmayacaksanız sıcaklıklar çok fazla olmayacaktır ancak yaz ayında olduğumuz için sıcaklıkların normalin biraz daha üstünde olması normaldir.

Technopat'ı açtığımda donan bir bilgisayarım vardı o yüzden pek takip edemiyordum. Ama özellikle anakartımı Recep ve Ali arkadaşlarımızın tanıtımı üzerine sevip aldım.
İşlemci konusunda da gerçekten içimi fazlasıyla rahatlattınız.
Ramleri 1866 Mhz olarak sipariş etmiştim, değişeceklerini zannetmesemde bir şansımı deneyeceğim. Olmazsa 1600 olarak ayarlayıp öyle kullanırım herhalde bir sorun olmayacaktır.
Bütün cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı