Ağır hasarlı araç alınır mı?

• Konuyu başlatan GTD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 76
  • Görüntüleme 9B
Güncelleme, Siz siz olun gidip galeriden araç bakmayın tavan boyasız diyip altından 700 ölçek de boya cıkması. :D

Alırsan bence son alan sen olursun kanka satsan bile çok az fiyata gider mesela o arabanın hatasızı 900k falan ama sen onu 500k koyman lazım ama alan olursa işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alırsan bence son alan sen olursun kanka satsan bile çok az fiyata gider mesela o arabanın hatasızı 900k falan ama sen onu 500k koyman lazım ama alan olursa işte.
Sanırım araç piyasasına yönelik gerçekçi bilgilere sahip değilsiniz. Her araç değerinde alınır da satılır da. Ağır hasarlı araç olması gereken rakamın çok altına alınıyorsa alınabilir. Gayet de satılır. Hasarsız bir araca göre yavaş satılır elbette. Çünkü hedef alıcı kitlesi az doğal olarak. Ama son alan sen olursun gibi bir durum olamaz. O araçlar çöpe atılmıyor nihayetinde. Tavsiye konusuna gelince binici bir insan için ben de tavsiye etmem. Uğraşmaya pek değmez. Biraz daha fazla para verip başka araç almak ya da aynı paraya farklı marka alıp kafa rahat gezmek daha iyidir

Haftada bir sanayiye giderim, çıkan masraf bana zararı olmaz diyorsan alınır. Şahsen alınmaz. Elinde patlayacak ve satarken değer kaybettirecek bir araç alınmaz.
Bomboş mahalle abilerinden duyulan kulaktan dolma bilgiler. Kuzenim son 2 senede 6 tane araç değiştirdi 5 tanesi ağır kayıtlıydı. Hepsini de kar ederek değiştirdi. Aldıktan 10 gün sonra sattığıda oldu. Fiyatlar hep yükseldi o yüzden kar etmiştir diye düşünmemen için söylüyorum bunu. Türkiye de düzgün fiyat yazarsan her araç satılır. Adam gidiyor ağır hasar kayıtlı aracı neredeyse hatasız fiyatına alıyor satarken de ucuza gitti elimde patladı zararına verdim ağır hasar kayıtlı araba alınmaz diyor. Düzgün fiyattan alırsan hem ucuza daha temiz daha modelli bir şeye biniyorsun hem de satarken çok rahat kãr dahi edebiliyorsun.

Aracın sol 2 kapısı değişmiş sol ön far değişmiş sol lastik ve yürüyen aksam değişmiş bu kazadan araç ağır hasar kaydı almış. Ne var şimdi bunda?
Airbag sağlam
Şasi sağlam
Podye sağlam
Motorda en ufak hasar yok
Şanzımanda en ufak hasar yok
Bu araba şimdi neden alınmasın kardeşim. Kasko yapmayı düşünmeyen adamlar için ağır hasarlı araç bulunmaz bir nimettir.

Piyasada şuan sanayiden dışarıdan değilde sigortadan yaptırılsa ağır hasar yiyecek 100 binlerce araç var. Ama sen bu arabaları hasar kaydı 8.000₺ 2 değişen bel altı boyalı diye kendini kandırarak alıyorsun ama dünyadan haberiniz yok :)

Bomboş mahalle abilerinden duyulan kulaktan dolma bilgiler. Kuzenim son 2 senede 6 tane araç değiştirdi 5 tanesi ağır kayıtlıydı. Hepsini de kar ederek değiştirdi. Aldıktan 10 gün sonra sattığıda oldu. Fiyatlar hep yükseldi o yüzden kar etmiştir diye düşünmemen için söylüyorum bunu. Türkiye de düzgün fiyat yazarsan her araç satılır. Adam gidiyor ağır hasar kayıtlı aracı neredeyse hatasız fiyatına alıyor satarken de ucuza gitti elimde patladı zararına verdim ağır hasar kayıtlı araba alınmaz diyor. Düzgün fiyattan alırsan hem ucuza daha temiz daha modelli bir şeye biniyorsun hem de satarken çok rahat kãr dahi edebiliyorsun.

Aracın sol 2 kapısı değişmiş sol ön far değişmiş sol lastik ve yürüyen aksam değişmiş bu kazadan araç ağır hasar kaydı almış. Ne var şimdi bunda?
Airbag sağlam
Şasi sağlam
Podye sağlam
Motorda en ufak hasar yok
Şanzımanda en ufak hasar yok
Bu araba şimdi neden alınmasın kardeşim. Kasko yapmayı düşünmeyen adamlar için ağır hasarlı araç bulunmaz bir nimettir.

Piyasada şuan sanayiden dışarıdan değilde sigortadan yaptırılsa ağır hasar yiyecek 100 binlerce araç var. Ama sen bu arabaları hasar kaydı 8.000₺ 2 değişen bel altı boyalı diye kendini kandırarak alıyorsun ama dünyadan haberiniz yok :)
Harfiyen katıldığım bir yorum olmuş. Türkiye’de araç piyasasındaki pahalılığı da piyasa hakediyor aslında. Yok 100 bini geçmiş araba alınmaz yok hasar kayıtlı alınmaz:) Kullan at sanıyorlar koskoca arabaları. Sanki çöpe gidecekler.

Merhaba, kendim golf 1.6 tdı manuel 240 binde bir araç kullanıyorum ve değiştirmeyi planlıyorum. Bir tane golf buldum; 2016 model, 1.2 tsı, dsg, 80 bin Km'de hasar kayıtlı, kaput ve sağ camurluk değişmiş (airbag açmış) ve toplanmış bir araç. Fiyatı da ona göre uygun, piyasasına göre 50-60 bin TL düşük. Sizce hasar kayıtlı araç alınır mı?

Merhaba, kendim golf 1.6 tdı manuel 240 binde bir araç kullanıyorum ve değiştirmeyi planlıyorum. Bir tane golf buldum; 2016 model, 1.2 tsı, dsg, 80 bin Km'de hasar kayıtlı, kaput ve sağ camurluk değişmiş (airbag açmış) ve toplanmış bir araç. Fiyatı da ona göre uygun, piyasasına göre 50-60 bin TL düşük. Sizce hasar kayıtlı araç alınır mı?

Başını ağrıtır.

Bomboş mahalle abilerinden duyulan kulaktan dolma bilgiler.

2021'de yazdığım mesaja cevap yazıp beni mezardan kaldırdığın için teşekkür ederim. Mahalle abilerinden hiç olmadım fakat bundan sen kar elde ettin diye herkes kar elde etmiyor. Günün şartlarına göre ve araca göre bu anlattığın durum değişiklik gösterir. Çok biliyorum nutku atmana gerek yoktu. Konu sahibinin almak istediği araç hakkında yorum yap daha mantıklı olur.

Merhaba arkadaşlar ağır hasarlı araç aldım ve sattım. Şuan bindiğim aracıda hasar kayıtlı aldım diğer hasar kayıtlı aracın satış konusunda sıkıntı yaşamadım , yüksek km'deki aracımı satarken daha fazla uğraşmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı