Ağırlık ile kas yapmak

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 15 boyum 160 kas yapmak istiyorum elimde 5kg dambıl var onun yanında şınav ve plank yapıyorum.

Soru: Ağırlık kaldırma boyumu etkiler mi?

Soru: Boyum kısa mı 15 yaşıma gireli 1 gün oldu.

Arkadaşlar yaşım 15 boyum 160 kas yapmak istiyorum elimde 5kg dambıl var onun yanında şınav ve plank yapıyorum.

Soru: Ağırlık kaldırma boyumu etkiler mi?

Soru: Boyum kısa mı 15 yaşıma gireli 1 gün oldu.

Hocam herkes boyunuz uzamaz diyor ama bunun bir kanıtı yok. 5kglık dambıl ve vücut ağırlığınızla belirli bir form yakalarsınız ama bir zamandan sonra yetersiz gelmeye başlar.

5kg dambıl boyunu etkilemez sadece ağır ağırlık altına yatma boyuna etki etme olayı da şöyle oluyor omurgana veya başka bir uzama kemiğine zarar geldiği için gelişemiyor gelişse de sıkıntılı gelişiyor. baştan söylüyorum ağır spor yapma çocukluk yaşında ağır spor kadar kötü bir şey yoktur. Basit şınav tarzı haraketler yap dediğin gibi 20 yaşlarına geldiğinde asıl kas yapma zamanlarında çok rahatlarsın alışık olduğun için. Boyun biraz kısa kalmış yaşına göre.

5kg dambıl boyunu etkilemez sadece ağır ağırlık altına yatma boyuna etki etme olayı da şöyle oluyor omurgana veya başka bir uzama kemiğine zarar geldiği için gelişemiyor gelişse de sıkıntılı gelişiyor. baştan söylüyorum ağır spor yapma çocukluk yaşında ağır spor kadar kötü bir şey yoktur. Basit şınav tarzı haraketler yap dediğin gibi 20 yaşlarına geldiğinde asıl kas yapma zamanlarında çok rahatlarsın alışık olduğun için. Boyun biraz kısa kalmış yaşına göre.
Yeni girdim 15 yaşıma gireli 1 gün oldu .

bende 15 yaşındayım boyum 183 boyumun yeterli olduğunu düşündüğüm için ağırlık kaldırıyorum ama sen çok ağır kaldırma boya etki edebilir.

Bazı youtubelar boyu etkilemez diyor aksine boyunun uzamasını sağlar diyenler bile var .
maalesef boyun biraz kısa kalmış, daha ergenlik döneminde olduğun için boy atarsın diye tahmin ediyorum. Basketbol oynamalısın boy atma sürecin daha iyi sonuç verir. Kilon nedir?
Kas yapmak istiyorsan şimdilik boy uzamasına etki etmemesi için vücut ağırlığı ile(hareketleri yine de araştırmalısın) veya youtube dan profesyonellerin videolarını aratarak boya etki etmeyen ağırlık videolara bakabilirsin.

Konu dışı olarak geçmiş doğum gününü kutlarım.

maalesef boyun biraz kısa kalmış, daha ergenlik döneminde olduğun için boy atarsın diye tahmin ediyorum. Basketbol oynamalısın boy atma sürecin daha iyi sonuç verir. Kilon nedir?
Kas yapmak istiyorsan şimdilik boy uzamasına etki etmemesi için vücut ağırlığı ile(hareketleri yine de araştırmalısın) veya youtube dan profesyonellerin videolarını aratarak boya etki etmeyen videolara bakabilirsin.

Teşekkür ederim🥰

Kas yapmak istiyorsan şimdilik boy uzamasına etki etmemesi için vücut ağırlığı ile(hareketleri yine de araştırmalısın) veya youtube dan profesyonellerin videolarını aratarak boya etki etmeyen ağırlık videolara bakabilirsin.

Kilo 41

@snezzy Ben ağır spordan bahsediyorum başlangıç sporları tabikide iyi gelir.
Benim yaptıklarım dambıl kaldırmak şınav çekmek plank vb hareketleri yapıyorum.

Geri
Yukarı