[Alındı] i5 4440 r9 280x sistem

rymect

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknisyeni
Öncelikle daha önce açtığım konularda bana yardımcı olan sayısız sosyal yazarına teşekkürü borç bilirim.
Sistem toplam 2350 liraya mâl olmuştur.
Parçaların bir kısmı(kasa,psu,ekran kartı) Vatan Bilgisayardan satın alınmıştır. Geri kalan parçalar ise Beşiktaştaki BiDünya Elektronikten alınacaktır.( O kadar yardımcı oldular bi reklamını geçelim :) )

■Kasa : Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Beyaz Kasa - Vatan Bilgisayar
■Psu: Zalman Zm600-Lx Dual Forward Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
■Ekran Kartı: Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X Gddr5 3Gb 384Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
■İşlemci: İntel Core i5 4440 Soket 1150 3.1Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
■Anakart: Gigabyte GA-Z97P-D3 Intel Z97 3000MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX
■Ram: HyperX 8GB DDR3 1600 MHz CL10 Ram
■Monitör: LG 21.5 İnç LED Monitör

b924ac21d6.jpg

d45d2de0ca.jpg

Geriye kalan parçalar alınıp kurulduğunda(yarın) diğer parçaların ve montaj esnasını içeren fotoğraflar eklenecektir. Aynı zamanda en kısa sürede performans testleri yapıp ayrı bir konuda paylaşacağım. :)

@J4RBEI Bu bütçeye i3 almak tamamen saçmalık olur. Sistem gayet güzel. Hayırlı olsun. Teslteri ve diger bilesenlerin resimlerini sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Geleceğe dönük belki OC yaparım diye böyle bir anakart tercihinde bulundum :)
Ayrıca hayırlı olsun dileklerini ileten bütün arkadaşlara Teşekkür Ederim :)

Sistemin alınışı yarına değil öbürgüne kaldı ama bu sürede oyunları indirip hddye atmaya başladım. Sistemi kurar kurmaz performans testlerini yapıp paylaşacağım :)

Merhaba yarın diğer parçaları almaya giderken vatana da uğrayıp şu parçalar ile değişim yapın.
Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar : 4440'tan daha ucuz .
Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar : 5TL daha pahallı fakat 24W daha fazla güç veriyor.
Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar : cl9.

Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim.
işlemci ve rami vatan bilgisayardan almayacağım malesef satın alacağım yer 10 usd fark ile 4460 önerdi fakat sistem toplama kararı aldığımdan beri kafamda 4440 olduğu için bu işlemciye ihanet etmek istemedim :)
Ramleri ise oraya gittiğimde cl9 ramler ile değiştirip değiştiremeyeceğime bakacağım.
Güç kaynağı için ise ilk planda almak istediğim güç kaynağı sizin önerdiğiniz güç kaynağıydı fakat ben satın almaya gittiğimde ellerinde o ürün mevcut değildi ve en az 1-2 hafta beklersiniz demişlerdi. Arada çok fazla bir kayıp olmadığı için mevcut psu ile yola devam etmeyi düşünüyorum. Önerileriniz için tekrar teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı