Anakart ve RAM'i değiştirdikten sonra Memtest86 fail verdi

mustafakosifler

Zeptopat
Daha fazla  
Hocam anakart ile RAM'ı değiştirdim yani DDR4'ten DDR5'e geçtim, format attım BIOS'u sürücüleri güncelledim ama mentest86 testinde fail verdi. Benim anakartım mı bozuk RAM'ım mı bilemedim. Sadece mavi ekran hatası alıyorum ve 2 3 saniye bazen donup kilitleniyor kapanıp acılıyor. Bunu nasıl çözebiliriz, sorun nerededir?

Hocam anakart ile RAM'ı değiştirdim yani DDR4'ten DDR5'e geçtim, format attım BIOS'u sürücüleri güncelledim ama mentest86 testinde fail verdi. Benim anakartım mı bozuk RAM'ım mı bilemedim. Sadece mavi ekran hatası alıyorum ve 2 3 saniye bazen donup kilitleniyor kapanıp acılıyor. Bunu nasıl çözebiliriz, sorun nerededir?
Minidump dosyası çıkıyorsa onu atın anlayan arkadaşlar bakar(az çok anlıyorum).

Anakart modeli?

Memtest86 ile test yaptım fail verdi test sonuçları yazıyor resmini atsam çözebilir misin hocam

İlk olarak RAM'lerini tek tek dene sonra çift şekilde slotlarını değiş dene. farklı kombinasyonlarla dene. Bu şekilde sorun RAM'de mi yoksa RAM yuvalarında mı anlamı

Pro z790-s Wi-Fi

İlk olarak RAM'lerini tek tek dene sonra çift şekilde slotlarını değiş dene. farklı kombinasyonlarla dene. Bu şekilde sorun RAM'de mi yoksa RAM yuvalarında mı anlamış olursun.

İlk olarak RAM'lerini tek tek dene sonra çift şekilde slotlarını değiş dene. farklı kombinasyonlarla dene. Bu şekilde sorun RAM'de mi yoksa RAM yuvalarında mı anlamış olursun.
ramları çıkardım taktım sürekli farklı slotlara takınca ekran da resim olarak 1 ve 3 takın sadece diye mesaj geliyor

Bir de PC mavi ekrandan sonra PC kapanıp açıldı ama kurtarma bölmü açıldı bu bilgisayarı sıfırla sorun gider gibi şeyler vardı. Bende sıfırlamaya aldım her şeyi baştan kurmaya.

RAM'ların modeli, bazıları kronik oluyor.

RAM modeli G.Skill Ripjaws S5 DDR5 2x16.

minidump dosyasını nasıl atıcaz hocam atıyım

Dosya Ekleri

• IMG_4389.jpeg
    IMG_4389.jpeg
    156,5 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_4390.jpeg
    IMG_4390.jpeg
    119,8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
RAM'ları çıkardım taktım sürekli farklı slotlara takınca ekran da resim olarak 1 ve 3 takın sadece diye mesaj geliyor.

Biliyorsunuzdur diye yazmadım, RAM'leri; ya tek tek, ya 1-3.slotlara ya da 2-4 slotlara takabilirsiniz. Tek tek denediğinizde de sorun devam etti mi veya örneğin 1-3 de ise 2-4'e alıp denediniz mi?

Biliyorsunuzdur diye yazmadım, RAM'leri; ya tek tek, ya 1-3.slotlara ya da 2-4 slotlara takabilirsiniz. Tek tek denediğinizde de sorun devam etti mi veya örneğin 1-3 de ise 2-4'e alıp denediniz mi?

2-4'e aldıgımda PC'yi acarken ekrana CPU resmi geldi ve yesil olan yerlere takınız diye mesaj geldi 2-4'ten geri 1-3'e aldım.

Reis önceden böyle bir sorun yoktu. Anakart ile RAM aldım yeni PC'ciye taktırdım ilk başta oyuna giriyordum atıyordu mavi ekran veriyordu USB ile ISO dosyası indirdim format attım gene hala veriyor. Bir de internet kablosunu kasaya takınca kapanıp açıldı PC. Bu şey RAM yüzünden mi yapıyor yoksa anakarttan mı? Bir çözsem direkt değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2-4'e aldıgımda PC'yi acarken ekrana CPU resmi geldi ve yesil olan yerlere takınız diye mesaj geldi 2-4'ten geri 1-3'e aldım.

Reis önceden böyle bir sorun yoktu. Anakart ile RAM aldım yeni PC'ciye taktırdım ilk başta oyuna giriyordum atıyordu mavi ekran veriyordu USB ile ISO dosyası indirdim format attım gene hala veriyor. Bir de internet kablosunu kasaya takınca kapanıp açıldı PC. Bu şey RAM yüzünden mi yapıyor yoksa anakarttan mı? Bir çözsem direkt değiştireceğim.
O zaman en mantıklısı RAM'leri tek tek denemek.

Minidump dosyaları "C:\Windows\Minidump" burada bulunur, oradaki dosyaları sıkıştırıp OneDrive, Google Drive veya Yandex Disk'e yükleyip linkini paylaşabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı