Anksiyete Bozukluğu ve Sosyal Fobi hastalıklarına karşı ne yapabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben alışamadım ve istenmeyen ortamlardan gitmek bana düşer. Bu sitede de istenmedim maalesef. Üzücü bir durum. Büyük bir hevesle siteye üye olup vakip geçirmiştim ama boşmuş. :(

Daha da buraya gelmem, hoşçakalın.
Hayatın şanssızlığını acısını yaşayan insanlar var. Seninki rahatlık batması gözüküyor... bu başka bir boyut, psikolojik travma ve rahatsızlıklar farklı bir boyut. Sende pasiflik ve soyutlanmışlık görüyorum, bu kişinin kendisi ile ilgili bir sorun. İstenmediğim yerde falan durmam nasıl bir mantık bilemiyorum. Allah uçak kazası vermesin ne diyelim, insanlar ne ile uğraşıyor sen ile uğraşıyorsun.

Birisi boğulmaya karar vermişse onu kurtarmak imkansızdır.

Hayatın şanssızlığını acısını yaşayan insanlar var. Seninki rahatlık batması gözüküyor... bu başka bir boyut, psikolojik travma ve rahatsızlıklar farklı bir boyut. Sende pasiflik ve soyutlanmışlık görüyorum, bu kişinin kendisi ile ilgili bir sorun. İstenmediğim yerde falan durmam nasıl bir mantık bilemiyorum. Allah uçak kazası vermesin ne diyelim, insanlar ne ile uğraşıyor sen ile uğraşıyorsun.

Birisi boğulmaya karar vermişse onu kurtarmak imkansızdır.
Adamlar mesajlarımı alaya alıyor, az önce bunun kavgası çıktı. Sadece burada değil, her yerde bana gülüyorlar. Kötü bir insan olduğum zaten apaçık ortada ama zaman geçsin diye yaşıyorum. Öbür türlü yaşama hevesim yok.

Anladığım kadarıyla problemin sadece anksiyete değil, daha baskın olan kendini acındırarak sevdirme durumun. Video Eğitim youtube kanalını sana öneririm, umarım ismini Alone Person gibi şeyler yapmaya devam etmezsin, insanın uzaklaşası geliyor. İnsanlara bu şekilde kendini acındırıyorsan anksiyete normal.

Anladığım kadarıyla problemin sadece anksiyete değil, daha baskın olan kendini acındırarak sevdirme durumun. Video Eğitim youtube kanalını sana öneririm, umarım ismini Alone Person gibi şeyler yapmaya devam etmezsin, insanın uzaklaşası geliyor. İnsanlara bu şekilde kendini acındırıyorsan anksiyete normal.
Normal de davransam, anormal de davransam sonuç aynı. Ne yapmam gerekiyor ki bana iğrenç iğrenç bakmasınlar artık? Cidden yeter ya. Dışarıda dolaşamıyorum ya. Herkes bana düşman gibi. O kanalı biliyorum, bana faydası yok.

Dostum önceki önerileri pek okumadım, heyecandan direkt yazmak istedim. Bana da Mayıs 2018’de depresyonla birlikte kaygı bozukluğu teşhisi konmuştu, Xanax bile kullandığım oldu. Ama sana bir hasta ve araştırmacı olarak önemli tavsiyelerde bulunmak isterim

Öncelikle ilaçlar çözüm değil, çözüme giden yolu kolaylaştıran takviyelerdir.

Asıl çözüm ise kesinlikle ve kesinlikle sağlam sosyal ilişkiler kurmak(arkadaşlık, sevgi bağları, ortamlar vs.), sağlıklı beslenmek(bol yeşillik ve B grubu vitaminleri önerim), son olarak da düzenli spor(koşma, yürüme vs.).

Geçmiş olsun!

Dostum önceki önerileri pek okumadım, heyecandan direkt yazmak istedim. Bana da Mayıs 2018’de depresyonla birlikte kaygı bozukluğu teşhisi konmuştu, Xanax bile kullandığım oldu. Ama sana bir hasta ve araştırmacı olarak önemli tavsiyelerde bulunmak isterim

Öncelikle ilaçlar çözüm değil, çözüme giden yolu kolaylaştıran takviyelerdir.

Asıl çözüm ise kesinlikle ve kesinlikle sağlam sosyal ilişkiler kurmak(arkadaşlık, sevgi bağları, ortamlar vs.), sağlıklı beslenmek(bol yeşillik ve B grubu vitaminleri önerim), son olarak da düzenli spor(koşma, yürüme vs.).

Geçmiş olsun!
Arkadaş mı var ki sosyal çevrem olsun? Sevgi bağları sıfır neredeyse. Herkes benden nefret eder. Durup dururken hasta olmadım ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı