Python Basit proje yaparken nasıl yaratıcı olunur?

womanizer217

Centipat
Daha fazla  
Python ile basit bir proje yapıyorum ve bir future için fonksiyon yazacağım, fonksiyonu nasıl yazmam gerektiği konusunda takılıyorum veya başka bir özellik için nasıl bir kod yazmam gerektiğini kafamda canlandıramıyorum. Listeleri, sözlükleri, Endex'i, fonksiyonları biliyorum fakat bir araya getirip verimli kullanamıyorum. İnternetten bakıp yapıyorum da stack Overflow'dan bakarak herkes yapar. Kendimi bu alanda nasıl geliştiririm?

Python ile basit bir proje yapıyorum ve bir future için fonksiyon yazacağım, fonksiyonu nasıl yazmam gerektiği konusunda takılıyorum veya başka bir özellik için nasıl bir kod yazmam gerektiğini kafamda canlandıramıyorum. Listeleri, sözlükleri, Endex'i, fonksiyonları biliyorum fakat bir araya getirip verimli kullanamıyorum. İnternetten bakıp yapıyorum da stack Overflow'dan bakarak herkes yapar. Kendimi bu alanda nasıl geliştiririm?
İnan bende gerektiğinde stack overflow tarzı sitelere bakıyorum. Bir insanın her şeyi ezberlemesi mümkün değil ki. Ya doküman okursun ya da o tarz sitelere bakarsın çözüm için.

Hocam anladığım en basit kadarıyla aklınızda bir proje var ve bu projeyi nasıl hangi sırayla neye öncelik verip neye sona ayıracağınızı kavrayamıyorsunuz. yazılımsa daha karışık zaten, mantığını kavramaktan sorun yaşıyorsunuz kısaca, bu konuda diyeceğim şey düzenli olmanız. tam olarak yazılımı maalesef bilemiyorum. Önce nereden başlayacağınızı belirleyin, sonra her şeyi sıraya koyun. örneğin bir butonun neler yapacağını sırayla yazın. mesela butonun sesi sonra animasyonu sonra işlevi vs. uzun olduğu için kusura bakmayın hocam. umarım yardımcı olmuşumdur.

Basit bir işlem yazarsın.
Sonra bu işlemi göze hitap edece şekilde düzeltirsin.
Sonra bu işlemi başlatmakta kullanıcıya kolaylık sağlarsın.
Sonra bu işleme kullanıcıların bu işlemden bekleyebileceği ek özellikler eklersin.
Sonra bu işlemi kolay dağıtılabilir bir paket/program/kurulabilir dosya gibi bir duruma toplarsın.
İşlemin ne olduğunun bir önemi yok.

Bir dahakinde biraz daha işe yararmış gibi görünen bir işlem ile işe başlarsın.

Basit bir işlem yazarsın.
Sonra bu işlemi göze hitap edece şekilde düzeltirsin.
Sonra bu işlemi başlatmakta kullanıcıya kolaylık sağlarsın.
Sonra bu işleme kullanıcıların bu işlemden bekleyebileceği ek özellikler eklersin.
Sonra bu işlemi kolay dağıtılabilir bir paket/program/kurulabilir dosya gibi bir duruma toplarsın.
İşlemin ne olduğunun bir önemi yok.

Bir dahakinde biraz daha işe yararmış gibi görünen bir işlem ile işe başlarsın.

Hocam sorun şu ki o işlemi yaratamıyorum işte. Dilin hangi özelliklerini nasıl kullanmalıyım ki o işlemi yapayım bunu çözemiyorum kendimce. Mesela bir fonksiyon yazıyorum çalışmıyor gibi gibi.

Hocam anladığım en basit kadarıyla aklınızda bir proje var ve bu projeyi nasıl hangi sırayla neye öncelik verip neye sona ayıracağınızı kavrayamıyorsunuz. Yazılımsa daha karışık zaten, mantığını kavramaktan sorun yaşıyorsunuz kısaca, bu konuda diyeceğim şey düzenli olmanız. Tam olarak yazılımı maalesef bilemiyorum. Önce nereden başlayacağınızı belirleyin, sonra her şeyi sıraya koyun. Örneğin bir butonun neler yapacağını sırayla yazın. Mesela butonun sesi sonra animasyonu sonra işlevi vs. uzun olduğu için kusura bakmayın hocam. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Hocam onların hepsi planlı zaten sadece kodu yazıp o butonu yaratamıyorum çünkü yukarıda da söylediğim gibi dili ve özelliklerini nerede nasıl kullanıp oluşturacağımı hayal edemiyorum. Ardından yaptığım denemeler başarısızlıkla sonuçlanıyor. Yazdığım kod hata vermiyor ama istediğim şeyi de yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı