Benzin zam serisinde

• Konuyu başlatan Kyras
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 2B
Bu savaş ortamında petrol fiyatları ciddi artıyor maalesef. Türkiye de mevcut kurun da yüksek olması ve hala artışta olması nedeniyle biz daha fazla etkileniyoruz.

Böyle konular açarak nereye varmak istiyorsunuz? Bu zamlar dünyanın her yerinde var. Petrol fiyatları artıyor. Sen 18 liraya almış olduğun ürünü 17 liraya satar mısın? Zamlar canımızı sıkıyor. 90 liraya doldurduğum gazı şimdi 300 liraya dolduruyorum ama sadece bizim ülkemizde petrol fiyatları artıyormuş gibi algı yaratmak hiç hoş değil.

.

Dosya Ekleri

• images - 2022-03-04T125819.998.jpeg
    images - 2022-03-04T125819.998.jpeg
    23,4 KB · Görüntüleme: 133
Böyle konular açarak nereye varmak istiyorsunuz? Bu zamlar dünyanın her yerinde var. Petrol fiyatları artıyor. Sen 18 liraya almış olduğun ürünü 17 liraya satar mısın? Zamlar canımızı sıkıyor. 90 liraya doldurduğum gazı şimdi 300 liraya dolduruyorum ama sadece bizim ülkemizde petrol fiyatları artıyormuş gibi algı yaratmak hiç hoş değil.
Bi akıllı sensin dimi? Adamlar diyelim 5 dolar zam yaptı. Sana ekstra kaç tl zam biniyor? Akıllısın sen, akıllı... Tamam herkese zam uygulanır ama bizim ülkede etkisi daha fazla görülüyor. Yani suçu sadece savaşa bağlayamazsın öyle.

Kazakistan'da, Fransa'da zam gelince ne olduğunu gördük. Bizim milletimiz koyun olmasa akaryakıt fiyatları bir senede 3'e katlanamazdı. Ama az kaldı, çok da sorun değil.

Geri
Yukarı