Bilgisayar Power tuşu tepki vermiyor

Anakartta Power Tuşu Kablosunun girdiği jakta yamulma var mı, varsa sorunun kaynağını bulmuş olabiliriz.

Yoksa zaten Psu sorunu olduğu kesinleşmiş olur. Ben anakartı Vatan'a verdim 1 hafta oldu anca servise ulaştı. İyi ki yeni PC topladım da o eski anakartım. Bu arada GTA Online'da belki karşılaşırız zamanı gelince :)

Anakartta Power Tuşu Kablosunun girdiği jakta yamulma var mı, varsa sorunun kaynağını bulmuş olabiliriz.

Yoksa zaten Psu sorunu olduğu kesinleşmiş olur. Ben anakartı Vatan'a verdim 1 hafta oldu anca servise ulaştı. İyi ki yeni PC topladım da o eski anakartım. Bu arada GTA Online'da belki karşılaşırız zamanı gelince :)

Kablolarda sıkıntı yok dostum.
En iyisi gidip konuşmak olacak. Umarım karşılaşırız. :)

Anakart'ın sağ alt kısmındaki, kasa üstündeki power tuşunun sinyal gönderdiği pinleri-kabloları kontrol ettin mi? Bu ışığın hemen dibindekiler.

Anakart'ın sağ alt kısmındaki, kasa üstündeki power tuşunun sinyal gönderdiği pinleri-kabloları kontrol ettin mi? Bu ışığın hemen dibindekiler.

Evet, resimde bağlı gözükse de en başta ki Power LED + ve Power LED - pinleri hariç diğer bütün pinleri takılı kullanıyorum.

Power ledleri bağlamamamın sebebi, kasayı ilk aldığım zamanlarda bir elektrik kesintisi yaşamıştım. Elektrikler geldikten sonra power tuşuna bastım fakat power tuşunun ışığı yanmıyordu. Kasa sorunsuz açılıyordu. Bende power ledin patladığını düşündüm kesintiden dolayı, HDD led sorunsuz yanıyordu. Onun için şuan sadece ikisini takmıyorum. Diğer HDD led, Power SW, Reset SW pinleri takılı sürekli.

Yeni güç kaynağı alarak sorunu hallettim.

Evet, resimde bağlı gözükse de en başta ki Power LED + ve Power LED - pinleri hariç diğer bütün pinleri takılı kullanıyorum.

Power LED'leri bağlamamamın sebebi, kasayı ilk aldığım zamanlarda bir elektrik kesintisi yaşamıştım. Elektrikler geldikten sonra Power tuşuna bastım fakat Power tuşunun ışığı yanmıyordu. Kasa sorunsuz açılıyordu. Bende Power LED'in patladığını düşündüm kesintiden dolayı, HDD LED sorunsuz yanıyordu. Onun için şu an sadece ikisini takmıyorum. Diğer HDD LED, Power SW, reset SW pinleri takılı sürekli.

Yeni güç kaynağı alarak sorunu hallettim.

Hocam ayni sorun bende cikti suanda, yani PSU'dan kaynakli olmadigini dusunuyorum cunku daha alali 3 gun oldu PSU'yu, neden kaynakli olabilir bu sorun?

Yeni konular

Geri
Yukarı