BİMcell'e geçilir mi?

Bilemiyorum ama arkadaşlarım Turkcell kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamazken ben internet bağlantı hatası alıyordum. Öyle düşündüğümüz gibi dağın başında veya merkezden uzakta değilim. Ama ona rağmen çekmiyordu.

Şöyle izah edeyim.
10 senedir Turkcell kullanıyordum. Fiyatı çok pahalı diye Türk Telekom'un Enerji tarifesine geçtim. (İstanbul'da yaşıyorsanız bu tarifeyi öneririm) İnternet çekim kalitesi olarak nerede yaşadığınız çok önemli. İstanbul'da pek fark etmiyor açıkçası. Görüşme kalitesi olarak Turkcell tartışmasız bence şu anda.
4,5G olarak ihalelerde frekanslar vardı. Modemdeki 2GHZ ve 5GHZ gibi düşün. 2GHZ modemin dibinde 50 mbps verirken yan odada 40 mbps verir. 5GHZ modemin dibinde 200 mbps verirken yan odada 10 mbps verir. Turkcell bu frekansların 5GHZ'sini aldı Türk Telekom'da 2GHZ'sini. Daha açık nasıl anlatabilirim bilemedim :D
Turkcell'de internet hızında aldığım değerler; 50-100 arası
Türk Telekom'da internet hızında aldığım değerler; 25-150 arası (genellikle 100 üzeri)
Yalnız şöyle bir problem var. Türk Telekom çok farzla şarj tüketiyor.

BİMCELL önceleri güzeldi ve de hakikaten fiyatları ucuzdu ama şimdilerde onlar neredeyse diğer operatörlerle eş değer fiyatlarını artırdılar.

125 TL'lik faturam 285 TL oldu Turkcell kaybetti ne yapalım. Vodafone'da 142 TL 15 GB buldum.

Hocam Mercedes pahalı deyip Tofaş'a binmişsin. Elbette uyguna bulacaksın.
Alo desin yeter diye geçtiysen eyvallah.
Ama internet hız konusunda sıkıntılar yaşayacaksın.
YouTube'da videoları artık 360p izlemen gerekecek.

(Kardeşim 2021'de geçmişti arkadaşı Vodafone'da çalışıyordu uyguna tarifeye geçmişti, beni de geçirtmeye çalıştı ben o zamanlar Turkcell kullanıyordum. Ben memnunum gerek yok dedim. Ki fiyat farkı gerçekten uçurumdu. Ama geçmedim. Kardeşim Vodafone'a geçtikten 1 hafta sonra pişman oldu. Taahhüt süresi biter bitmez Turkcell'e geri döndü)

Yeni konular

Geri
Yukarı