Çözüldü BIOS ayarlarını değiştirdikden sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ctrnzz

Hectopat
BIOS'da CSM secenegini disable yapip acilan Secure Boot secenegini enable yaptıktan sonra save exit dedim bir daha görüntü alamadım. BIOS pilini çıkarıp taktım, CLR_CMOS uzerinden sifirlama yaptim yine de sonuç değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Screenshot_2024-04-29-21-28-25-91_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Kartınızda burada anahtar varsa, sistemi kapatıp anahtar konumunu değiştirip sistemi açın.

Eğer görüntü alamazsanız, farklı bir ekran kartı veya APU işlemci ile görüntü alıp, CSM'yi açmanız gerekiyor.
Elektrik varken kısa devre yapın. Ya da şöyle bir şey deneyin. Ekran kartını söküp görüntüyü anakarttan alarak açmayı deneyin. Oradan varsayılana getirin BIOS ayarlarını.

Kısa devreyi nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 2182016

Kartınızda burada anahtar varsa, sistemi kapatıp anahtar konumunu değiştirip sistemi açın.

Eğer görüntü alamazsanız, farklı bir ekran kartı veya APU işlemci ile görüntü alıp, CSM'yi açmanız gerekiyor.

Oldu galiba çok teşekkür ederim. Anahtarı eski konumuna getirmeme gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa devreyi nasıl yapabilirim?

Oldu galiba çok teşekkür ederim. Anahtarı eski konumuna getirmeme gerek var mı?

Anahtarı eski konumuna getirirseniz yine görüntü vermez, CSM'yi açarsanız diğer konuma alabilirsiniz, çok performans farkı olmaz, bu şekilde kullanın.

Hem bu konumda Secure Boot'u kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı