BIOS HDD'yi görüyor ama wnidows açılmıyor

Zyrannd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI A520M A PRO
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Ekran Kartı: Zotac RTX 3060
Ram: GSKILL 32GB (2x16GB) RipjawsV
Güç Kaynağı: Rampage(kasayla beraber) 750w 80+ Bronz
Meslek
Grafik Tasarım Uzmanı
RAM
8x2 corsair vengeance
SSD veya HDD modeli
WD 160gb hdd
Ekran kartı
Asus Gtx 1660
Anakart
Gigabyte h410m h v3
İşlemci
İntel i3 10100f
RAM slotumun teki çalışmıyor şu an ama normalde böyle değildi.
Asıl konuya gelecek olursak;
BIOS HDD'yi görüyor ancak Windows'u açmıyor. HDD'nin içinde Windows yüklü olduğunu hatırlıyorum ancak yüklü olmama ihtimaline karşın Windows USB'si ile kurulum deniyorum kurulumda olmuyor. HDD kendini sürekli açıp kapatıyor yani içindeki disk bir dönüyor bir duruyor sonra PC yeniden başlatıyor.

RAM slotumun teki çalışmıyor şu an ama normalde böyle değildi.
Asıl konuya gelecek olursak;
BIOS HDD'yi görüyor ancak Windows'u açmıyor. HDD'nin içinde Windows yüklü olduğunu hatırlıyorum ancak yüklü olmama ihtimaline karşın Windows USB'si ile kurulum deniyorum kurulumda olmuyor. HDD kendini sürekli açıp kapatıyor yani içindeki disk bir dönüyor bir duruyor sonra PC yeniden başlatıyor.

Kasada problem olmuş olabilir. RAM slotu da arızalı diyorsunuz.

Kasada problem olmuş olabilir. RAM slotu da arızalı diyorsunuz.
Hayır kasada sıkıntı yok hdd çok eski bi hdd ama daha öncesinden girip bakmıştım içi dolu mu diye eski projelerim vardı kasada sıkıntı niye yok diyorum yeni kasa dizdim bunu olduğu gibi kenara koydum.

Dosya Ekleri

• 20240329_162452.jpg
    20240329_162452.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 2
HDD içindeki sistem dosyaları arıza yapmış olabilir. O yüzden Windows'ta gözükmüyor.
Evet onun için sıfor kurulum yapmak istedim ama onda da farklı bir hata ile karşılaştım ya disk biçimlendirme kısmı boş oluyor ya da onarımlar çalışmıyor

Dosya Ekleri

• 20240329_163138.jpg
    20240329_163138.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 1

Yeni konular

Geri
Yukarı