Bir telefona yüksek fiyatlar verilir mi?

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda kuzenlerim dahil çevremdeki insanlar yeni çıkan iPhone 15 almaya başladı. Yahu ben zengin olsam bile bir telefona 100.000 TL vermem. Adam asgari ücret çalışıyor yemiyor içmiyor gösteriş yapmak için 100.000 TL'ye telefon alıyor. Ben açıkçası bunların gösteriş yapmak için aldığını düşünüyorum. Bu telefon böyle yazılımcı, iş adamı dosya vs. çokça kullanan insanlar için idealdir. Bana kalırsa 20.000 TL üstü telefon almam. İşimi görecek olsa yeter. Peki sizler ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda kuzenlerim dahil çevremdeki insanlar yeni çıkan iPhone 15 almaya başladı. Yahu ben zengin olsam bile bir telefona 100.000 TL vermem. Adam asgari ücret çalışıyor yemiyor içmiyor gösteriş yapmak için 100.000 TL'ye telefon alıyor. Ben açıkçası bunların gösteriş yapmak için aldığını düşünüyorum. Bu telefon böyle yazılımcı, iş adamı dosya vs. çokça kullanan insanlar için idealdir. Bana kalırsa 20.000 TL üstü telefon almam. İşimi görecek olsa yeter. Peki sizler ne düşünüyorsunuz?
Biz amcamlar ile ortaklıyız.
Amcam öldü ama ortaklık devam ediyor.
Geçen kuzenine 50000 tl gibi bir fiyata iPhone 15 aldık.
Ben ise Xiaomi 10S ile devam ediyorum ve size katılıyorum.

Kullanma amacına göre değişir, eğer dediğin gibi yazılımcı, iş adamı isen kesinlikle alınır ama onun dışında normal bir insan için hiç gerekli değil. Kuzenim Almanya'da mühendis o da Samsung kullanıyor ve iphone'ların yurtdışında da gereksiz pahalı olduğunu söylüyor.

Şahsen ben zaten parasını geçtim sırf Android'in verdiği o özgürlükten dolayı bile iOS bir cihaz kesinlikle kullanmam. Ayrıca IPhone'da ülkemizde lüks olan bir şey yoksa diğer ülkelerde 1 aylık maaş ile çok rahat alınabilecek şeyler.

Borçlanmayacaksam ya da beni sıkıntıya sokmayacaksa alırım. Bunun dışında gidip de bütçemin dışında paralar harcamam. Benim olmayan parayı benimmiş gibi yemem. Kredi üzerine hiçbir şey almam özellikle. Bu sadece telefon için değil herhangi bir şey için de geçerli.

Sizce Elon Musk gibiler nasıl zengin oluyor?

Aklıma Vehbi Koç geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elbette iPhone almayarak zengin olmuyorlar fakat fuzuli harcamalar yapmaktan kaçındıkları doğrudur.

Yeni konular

Geri
Yukarı