Bir telefona yüksek fiyatlar verilir mi?

Ben eğer bir telefona o kadar büyük paralar vereceksem teknolojinin bütün imkanlarından yararlanmak isterim. Ki günümüzde bu o kadar da kolay değil. Özellikle de ısırılmış elmanın gösteriş kaynağı olarak kullanıldığı bir ülkede.

Konu sahibi zaten belli, fakir. "param olsa bile almam" gibi şeyleri ben de diyordum, (bug bounty işine başlayana kadar :)) sonra param olunca ilk almam gereken şeylerden birisi haline geldi iPhone.

Hocam ben tutumlu olmaya çalışıyorum. İş adamı, yazılımcı değilsem bir telefona o kadar vermem. Ayrıca siz benim fakir olduğumu nereden biliyorsunuz? Gerçekten insanların kalbini çok kırıyorsunuz. Bir de "belli" diyorsun.

Konu sahibinin belli ki maddi gücü kısııtlı. "param olsa bile almam" gibi şeyleri ben de diyordum (bug bounty işine başlayana kadar :)), sonra param olunca ilk almam gereken şeylerden birisi haline geldi iPhone.

İlk defa telefon kamerasının kalitesine önem veren bir yazılımcı görüyorum.

İlk defa telefon kamerasının kalitesine önem veren bir yazılımcı görüyorum.
Ah keşke sadece kamera olsa :) Galeriye girip sadece bir yazı aratarak o yazıya sahip olan fotoğrafları 20k+ foto içinde filtrelemesi bile inanılmaz zaman kazandırıyor. Bunu da yüksek kamera çözünürlüğü sayesinde net çektiği fotoğraflara borçlu.

Bal gibi de alakası var. Kimse bir telefonu aldı diye "şuna o kadar para verilir mi?" demem Technopat'a konu falan da açmam.

Yanlış düşünüyorsun senin de iPhone telefona o kadar para verdiğin için konuyu kişisel olarak algıladığını düşünüyorum.

Konu sahibi doğru şeye dikkat çekiyor çok şahit oldum. Adam bilgisiz olduğu için genel kültürden dolayı gidip iPhone alıyor. Yurtdışındaki adamlar iPhone 11 mi alsam yoksa S20 mi alsam diye düşünürken Türkiye'de iPhone 11 mi alsam yoksa S22 mi alsam diye düşünüyoruz. Arada bu kadar fiyat farkı varken gidip eski ve kötü özellikli telefonları sırf iOS diye almanız saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış düşünüyorsun senin de iPhone telefona o kadar para verdiğin için konuyu kişisel olarak algıladığını düşünüyorum.

Konu sahibi doğru şeye dikkat çekiyor çok şahit oldum. Adam bilgisiz olduğu için genel kültürden dolayı gidip iPhone alıyor. Yurtdışındaki adamlar iPhone 11 mi alsam yoksa S20 mi alsam diye düşünürken Türkiye'de iPhone 11 mi alsam yoksa S22 mi alsam diye düşünüyoruz. Arada bu kadar fiyat farkı varken gidip eski ve kötü özellikli telefonları sırf iOS diye almanız saçma.
General Mobile kullanıyorum. :)
Ve evet, sen de haksızsın. Alan alsın. Milletin derdi sana mı düştü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Değerli yorumun için teşekkür ederim. Senin gibi doğru kavrayabilen ve anlayışlı insanlar çok az. Diğerlerinin işi ise gerginlik yaratmak.

Daha yeni yazdım mesajın devamını da okumalısın. Tahmin yürüttüm orada çünkü konuya öyle bir mesajla giriyorsan amacın ya mesaj kasmaktır ya da iPhone kullandığın için alınmışsındır. Hepimiz en iyisin hak ediyoruz ama bu ekonomide düşük bütçe ile iPhone almak saçma Samsung veya Xiaomi tarzı şeyler alın.

Borçla aldığı telefonda yıllarca kullanmayacağı tonla özellik olan, telefonu sırf gösteriş için alan kişi elbette ki aptaldır. Ancak, kişiye özel ihtiyaçlar görüşü de var. Aradığım özellik sadece iPhone'da yapılabiliyordur belki, maddi durumumu da zorlamıyorsa neden alınmasın? Alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı