Birçok Tavsiye İstiyorum

Uyku eskiden benim için her şeydi saatlerce uyurdum fakat artık umurumda bile değil, az uyumak sadece sabah kalkarken işkence oluyor onun dışında tüm günü vücudum kaldırabiliyor.

Bu sene okulda dil anlatım hocası bize deneme ve benzeri yazı türlerini performans ödevi vermişti. Ödevlerde üstü kapalı şekilde içimden geçenleri yazmıştım iyi hissettirmedi değil ayrıca sınıfta en yüksek notu almıştım. Yani günlük yazmayı düşündüm fakat içimde bir yer "Birinin bunu görmesini, beni anlamasını istiyor" galiba.

Haklısınız fakat dediğim gibi aşırı hayal kurarım yani işteyken bile işimi düzgün yapmama engel olduğu oluyor bir anda dalıyor gidiyorum. Rüya görmek ise bu sevmediğim hayatımdan kurtulup sadece bana ait bir dünyaya kapıydı. Onuda bozdum galiba.

Bence bir psikolog olmak okumak ile olmaz yani senin hastan ile aynı problemleri yaşamış, hissetmiş olman gerek ve çözümü bilmen gerek mesela birçok kişi aşk acısını bilir ve kanka seni anlıyorum der fakat aynı değildir işte.

Sadece rap arada rock dinlerim ama geceleri sadece, yüksek sesle dinlememin sebebi galiba düşüncelerimi bastırmak çünkü yanlış ve ayıplanacak bir şeyler olmasa bile utanç ve pişmanlık duyarım "keşke yapmasaydım" derim.
"Carpe Diem" diye bir söz vardır biliyorsunuzdur. "Anı yaşa" demek. Geçmişte olan geçmişte kalır. Ayrıca vücudunuz az uykuyu kaldırıyor olabilir ama beyniniz kaldıramıyor. O yüzden böyle psikolojik sorunlar yaşıyorsunuz. Mesela yarın 10-11 gibi yatın. Sabah 9'da kalkın. Hem gününüz yanmaz. Hem de uykunuzu iyice alırsınız. Zihninizin boşalmak ve rahatlamak için zamana ihtiyacı var.

"Carpe Diem" diye bir söz vardır biliyorsunuzdur. "Anı yaşa" demek. Geçmişte olan geçmişte kalır. Ayrıca vücudunuz az uykuyu kaldırıyor olabilir ama beyniniz kaldıramıyor. O yüzden böyle psikolojik sorunlar yaşıyorsunuz. Mesela yarın 10-11 gibi yatın. Sabah 9'da kalkın. Hem gününüz yanmaz. Hem de uykunuzu iyice alırsınız. Zihninizin boşalmak ve rahatlamak için zamana ihtiyacı var.
Sizi kırmak istemem yani sorun uyku falan değil bence ben duygularımın hissizleştiğini düşünüyorum. Mesela annemle hiç geçinemeyiz yani resmen sevmeyiz birbirimizi şunu düşündüğüm bile oldu " Acaba ölse üzülür müyüm?" ve cevabı % 51 ile hayır yani bu derece özellikle öfkem ile problemlerim var sürekli içime atarım üzüntü, öfke ve stresi bu yüzden duygusuzlaştım galiba. Geçen sene ki sınıf arkadaşlarım bana " Sen çok değiştin bizle takılmıyorsun anca kitap oku." diyor bende yüzlerine "sizin gibi bel altı muhabbetler etmek istemiyorum" söyleyemediğim için, soğuk davranınca suçlu oluyorum fakat aldırmıyorum.

Sizi kırmak istemem yani sorun uyku falan değil bence ben duygularımın hissizleştiğini düşünüyorum. Mesela annemle hiç geçinemeyiz yani resmen sevmeyiz birbirimizi şunu düşündüğüm bile oldu " Acaba ölse üzülür müyüm?" ve cevabı % 51 ile hayır yani bu derece özellikle öfkem ile problemlerim var sürekli içime atarım üzüntü, öfke ve stresi bu yüzden duygusuzlaştım galiba. Geçen sene ki sınıf arkadaşlarım bana " Sen çok değiştin bizle takılmıyorsun anca kitap oku." diyor bende yüzlerine "sizin gibi bel altı muhabbetler etmek istemiyorum" söyleyemediğim için, soğuk davranınca suçlu oluyorum fakat aldırmıyorum.
Böyle tipler anca canınızı sıkar. Kitap okumak ne güzel bir şey. Bence olayları fazla takıyorsunuz. Rüya görmeme değil de hatırlamama sizin sorununuz. Her uykuda en az 3-4 rüya görüyoruz aslında ama sadece 1-2 tanesini hatırlıyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı