Bireysel silahlanma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bireysel silahlanmasının Türkiye'de olması gerektiğini düşünüyorum. Sebebi de son zamanlarda sığınmacı arkadaşların yaptıklarını görüyoruz. En son Konya'nın Aydoğdu mahallesinde bir kardeşimizi dövmüşler. Muhtemelen kişi zihinsel engelli, neden zihinsel engelli diye soracak olursan konuşmasından belli. Öyle duruyor, bunlara karşı kendimizi bir şekilde savunmamız gerek. Sürü halinde geziyorlar, tek de gezmiyorlar ki. Bir şey daha soracağım, bu olay medyaya da düşmemiş. Şaşırdık mı?

Sonradan gelen düzenleme, o üç şahıs tutuklanmış.

1658732878101.png

Son düzenleme:
Ruhsatlı olarak kesinlikle şart oldu. Bi 5 yıl önce olsa asker polis yeterliydi. Ama işler değişti. Örneğin Irak ile aramızdaki gerginlik ve İsrail'in yanımızda olması ülkedeki arap nüfusunu, onun vasıtasıyla da diğer müslüman sığınmacıları kızdırsa(buna vesile olacak çok parti ve örgüt var) bu durumda asker ve polis kesinlikle yetmeyecek. Eğer bir karışıklık olursa kapına dayanıp aileni tehdit eden kişiyi tabi ki etkisiz hale getirmek zorundasın o da güzellikle olmuyor. Bu benim gibi bir vatandaşın düşündüğü en basit durum. Devletler ve örgütler neler düşünüyordur siz düşünün.

Sığınmacıdır vs. ondan bağımsız söylüyorum. Bireysel silahlanmamanın olmaması Türkiye için yanlış bence. Bu ülke bireysel silahlanma sayesinde kurulan bir ülke sonuçta.

Ülkede bazı kişiler silahtan nefret ediyorlar bir canavarmış gibi bakıyorlar silaha halbuki bilinçli bir şekilde kullanıldığında çok işe yarayan bir şeydir 14 yaşında olmama rağmen ben bile biliyorum silah kullanmasını.

Geri
Yukarı