Bireysel silahlanma yasası esnetilmeli mi?

Ceza kanunların caydırıcı olsa aldığın cezanın 3 de 1'ni yatacaksın diğerine açık cezaevi falan filan diye çıkacaksan kimseyi suç işlemekten alı koyamazsın. Birini öldürmekten 30 yıl ceza alan biri 10yıl sonra rahata kavuşabiliyor.

%80'in ruhsatsız silahı olduğuna emin misiniz? 85 milyonun %80'i 68 milyon ediyor.
Klavye hatası olmuş. 36 milyon ruhsatsız silahın dolaşımda olduğu söyleniyor.

Aynen kardeşim, artık market sırasında birbirimizin topuklarına sıkarız 🥳
Her gün cinayet haberi çıkıyor. O olay şu anki yasalarla da yaşanır. 36 milyon ruhsatsız silah dolaşımdaymış. Bunun önüne geçilemez. Çivi çiviyi söker diye değim vardır bu cinayetlerin önüne halkın tamamı silahlanırsa öyle geçilir. Serseri psikopat tayfa zaten her yerde. Silah buluyor. Masum vatandaşın da silahı olsun.

Son düzenleme:
Şah iken şahbaz olsun yani.
Ne alaka hocam? Bende av tüfeği var bir kavga falan olsa direkt adamı vurmaya gitmiyorum silahsız gidiyorum. Millet silahı aldığı gibi sokağa inip katliam yapacak değil ki. Katliamı tabancayla da yapamaz zaten. Ben sistem Amerika'daki kadar geniş olsun demiyorum sadece 9 milimetreye kadar tabancalar serbest olsun diyorum. Bu şekilde cinayetler gerçekten düşer.

Her önüne gelene dağıtılsın da demiyorum psikolojik testten geçenlere verilsin.

Olmaz öyle şey yoksa GTA'ya döner Türkiye.

Tabanca tarzı ufak silahlar değil de büyük silahlarda bireysel silahlanma olması daha mantıklı.
Tabanca varken trafikte sinirlendin çektin vurdun mesela ki bu ülkemizde olabilen bir şey.
Ama av tüfeğin var iniceksin bagaja gidiceksin çıkartıp doldurucaksın
Sana düşünme imkanı sunuyor vazgeçmen için.
Tabanca da ise eline geldiği gibi düşünmeden vuruyorsun.

Olmaz öyle şey yoksa GTA'ya döner Türkiye.
36 milyon ruhsatsız silah olduğu ortaya çıktı ülkede. Bunlar hep dolaşımdalar. Bu kadar kişide varken masum vatandaşın niye olmasın? Suç işleme amacıyla alan her türlü illegal yoldan bulur. Doğu'da el altından AK 47 ticareti dönüyor.

Tabanca tarzı ufak silahlar değil de büyük silahlarda bireysel silahlanma olması daha mantıklı.
Tabanca varken trafikte sinirlendin çektin vurdun mesela ki bu ülkemizde olabilen bir şey.
Ama av tüfeğin var iniceksin bagaja gidiceksin çıkartıp doldurucaksın
Sana düşünme imkanı sunuyor vazgeçmen için.
Tabanca da ise eline geldiği gibi düşünmeden vuruyorsun.
Hocam zaten her önüne gelene verilsin demiyorum sinir hastalığı olmayan psikolojik testten geçenlere verilsin. Trafik cinayetleri zaten genelde ruhsatsız tabanca ile işleniyor.

Bireysel silahlanmayı belli başlı kurallar içerisinde savunuyorum. Bir kişi kendisini evinde koruma ve savunma amaçlı taşımalı. Ama arabada korna çaldı aman ben şuna silahı çekeyim diyenleri savunmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı