Bireysel silahlanma yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Az önce bu konu hakkında Asrın Tok'un bir videosunu izledim. Kendisi bu bireysel silahlanmayı bayağı bir destekliyor. Bende biraz sohbet olsun diye böyle bir konu açayım dedim. Şahsen ben bireysel silahlanmayı desteklemiyorum. Çünkü ülkemizde aşırı derecede mülteci var ve halkın cehalet seviyesi çok yüksek. İnsanlar kafalarına göre birbirlerini vurmaya o kadar yatkın ki sırf yol kavgasına birbirlerini öldürenler var. Konuşarak anlaşma yeteneği sıfır. Bunun yanında ülkemizdeki çoğu mülteciye Türk vatandaşlığı verildi bunların silah alıp neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Zaten ülkeye giren kaçak silahların falan haddi hesabı yok bir de silahlara erişimin kolaylaştırılması bence çok yanlış bir strateji olur. Daha geçen gün bir grup insan sırf birbiriyle tartıştığı için aralarındaki bir kişi famas çıkartıp insanlara ateş açtı 😀.bu ülke 10 sene Kurtlar Vadisi, ezel, sıfır bir gibi dizileri izledi ve ülkede kaybedecek bir şeyi olmayan insan sayısı çok fazla. Sizin düşünceleriniz nedir peki?

Son düzenleme:
Az önce bu konu hakkında asrın Tok'un bir videosunu izledim. Kendisi bu bireysel silahlanmayı bayağı bir destekliyor. Bende biraz sohbet olsun diye böyle bir konu açayım dedim. Şahsen ben bireysel silahlanmayı desteklemiyorum. Çünkü ülkemizde aşırı derecede mülteci var ve halkın cehalet seviyesi çok yüksek. İnsanlar kafalarına göre birbirlerini vurmaya o kadar yatkın ki sırf yol kavgasına birbirlerini öldürenler var. Konuşarak anlaşma yeteneği sıfır. Bunun yanında ülkemizdeki çoğu mülteciye Türk vatandaşlığı verildi bunların silah alıp neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Zaten ülkeye giren kaçak silahların falan haddi hesabı yok bir de silahlara erişimin kolaylaştırılması bence çok yanlış bir strateji olur. Daha geçen gün bir grup insan sırf birbiriyle tartıştığı için aralarındaki bir kişi famas çıkartıp insanlara ateş açtı 😀.bu ülke 10 sene Kurtlar Vadisi, ezel, sıfır bir gibi dizileri izledi ve ülkede kaybedecek bir şeyi olmayan insan sayısı çok fazla. Sizin düşünceleriniz nedir peki?
Türkiyede Olmamalı.

Olmalı. Kötü adamlar her zaman bir yerden silah bulur, insanlar tedbir almalı böyle kişilere karşı. Böyle bir ülkede güvenliğini kendin sağlamak zorundasın gibi.

Az önce bu konu hakkında asrın Tok'un bir videosunu izledim. Kendisi bu bireysel silahlanmayı bayağı bir destekliyor. Bende biraz sohbet olsun diye böyle bir konu açayım dedim. Şahsen ben bireysel silahlanmayı desteklemiyorum. Çünkü ülkemizde aşırı derecede mülteci var ve halkın cehalet seviyesi çok yüksek. İnsanlar kafalarına göre birbirlerini vurmaya o kadar yatkın ki sırf yol kavgasına birbirlerini öldürenler var. Konuşarak anlaşma yeteneği sıfır. Bunun yanında ülkemizdeki çoğu mülteciye Türk vatandaşlığı verildi bunların silah alıp neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Zaten ülkeye giren kaçak silahların falan haddi hesabı yok bir de silahlara erişimin kolaylaştırılması bence çok yanlış bir strateji olur. Daha geçen gün bir grup insan sırf birbiriyle tartıştığı için aralarındaki bir kişi famas çıkartıp insanlara ateş açtı 😀.bu ülke 10 sene Kurtlar Vadisi, ezel, sıfır bir gibi dizileri izledi ve ülkede kaybedecek bir şeyi olmayan insan sayısı çok fazla. Sizin düşünceleriniz nedir peki?

Türkiye'de falan değil de Avrupa'da lazım, zaten Amerika'da var.

Türkiye'de olmalı çünkü sana zarar verebilecek herkes silahlı ya da silaha erişimi var şu anda. Senin ise yok.
Yani o bakımdan doğru lakin gerçekten eğitimli insanlara verilmeli.Kafasına göre silah alanlar olursa durum çok daha kötü olur.Düşünsenize suriyeli (türk vatandaşı maalesef) insanların beleşten silah aldığını.Bence o bakımdan da bayağı bir negatif.

Türkiye'de falan değil de Avrupa'da lazım, zaten Amerika'da var.
Ya oradaki adam karşısındakinde de silah olduğunu düşünüp geri çıkabilir.Hani Kanada da bu sistemi uyguluyor lakin orada katliam falan olduğunu düşünmüyorum.Bilinçli insanların silah alması lazım.Ülke cahil dolu.Daha geçen gün dolmuşçuyla konuşuyordum adam bacımıza laf atan olursa sonucu ne olursa olsun öldürürüz diyordu.

Normalde olmalı derdim fakat Türkiye'de çakma delikanlı çok. Genelde silahsız kavga edemezler çünkü kendilerine güvenemezler hemen silah çekerler :D Eğer bu yasa gelirse ölümler çoğalabilir. Halkımız biraz geri zeka olmasaydı mülteciler konusunda özellikle Celal Şengör hocamın dediği gibi İstanbul'daki depremde yaşanabilecek yağma olaylarında çok yardımcı olabileceği için gelmesini isterdim.

Olmalı. Kötü adamlar her zaman bir yerden silah bulur, insanlar tedbir almalı böyle kişilere karşı. Böyle bir ülkede güvenliğini kendin sağlamak zorundasın gibi.
Polislere daha fazla yetki verilip silah konusunda devlet daha sıkı bir yönetim uygularsa ve kanun düzenlemeye girerse bence buna gerek kalmaz.Çünkü bu sefer suçlu sonucunda ne olacağını da biliyor.

Yani o bakımdan doğru lakin gerçekten eğitimli insanlara verilmeli.Kafasına göre silah alanlar olursa durum çok daha kötü olur.Düşünsenize suriyeli (türk vatandaşı maalesef) insanların beleşten silah aldığını.Bence o bakımdan da bayağı bir negatif.

Silahları zaten var ki? Ne sandın sınırlardan tonla silah ıvır zıvır kaçırılmadığını mı. Bireysel silahlanma "normal" vatandaşa kendisini koruyacak yasal hak tanır. Bireysel silahlanma olmadıkça tartıştığın herkes silahı çeker sana, evine de girer, yolunu da keser.

Türkiye mevcut kaçak silahlardan arınacak konumda değil, geriye yalnızca herkesi silahlandırmak kalıyor. Bunların da %80'inden fazlası hiç suç işlemeyecek kişiler.

Geri
Yukarı