Bireysel silahlanma yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Amerikalı'lar. Silah kullanmayı bilirler. Bireysel silahlanma artık bir kültür. Yani her Amerikalı ailenin evinde silah var. Ebeveynler eğitimli olduğu için bireysel silahlanmanın bir mahsuru yok. Tabii herkes değil. Amerika'da tamamen güvenli diyemeyiz tabii ki. Ama Türkiye'den kat kat daha iyiler bu konuda. Filmlerden ayrı Amerikalı'lar birbirlerinin eşyalarına bile dokunmazlar. İşte özel mülkiyet ve müdaafasının getirdiği medeniyet.

Sen kaç yaşındasın 🤣? ABD'yi Singapur mu zannediyorsun? Eline mohikan veya levyeyi alıp 96 model Corolla'nın camlarını patlatıp hırsızlık yapan veya MC'donalds'ta yemek yerken telefon veya cüzdanı çaldırdığın ülke orası. En büyük modernlik ve hırsızlığın az olduğu ülkeler; Japonya, Singapur, Hollanda, İsviçre'dir.

Kim sallar eğitimi ve bilinçliliği gözüne bakarak mı anlayacaksın. Doktor, hakim, profesör bile gözünü döndürüp bıçaklıyor milleti sağından solundan.

Bireysel silahlanma gelecekse herkes için gelmeli, boşanmış ve eğitimsiz ev hanımına "bu cahile ne silah verecen" deyip pas geçemezsin.
Eğitim derken niye okul anladınız ki? Kastettiğim aslında silah eğitimiydi.Bilinçi olması dediğim de işte akıl sağlığı yerinde mi ne bileyim daha önce suç kaydı falan var mı o tip yani.Herkes de silah olması bence daha fazla tedirginlik yaratır.Zaten ülkenin suç oranları ortada her taraf artık Teksas'a döner.

Sen kaç yaşındasın 🤣? ABD'yi Singapur mu zannediyorsun? Eline mohikan veya levyeyi alıp 96 model Corolla'nın camlarını patlatıp hırsızlık yapan veya MC'donalds'ta yemek yerken telefon veya cüzdanı çaldırdığın ülke orası. En büyük modernlik ve hırsızlığın az olduğu ülkeler; Japonya, Singapur, Hollanda, İsviçre'dir.

Ben öyle bir şey söylemedim. Sadece ülke ve bireysel silahlanma konusunda bizden daha iyiler. Ve polislerin yetkileri Türk polisine göre daha fazla. Türkiye'den çok daha güvenli bir ülke. Ve fazla film izlemişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı