Can Değer 2024 antivirüs tier listesi

Gelişmiş tehdit koruması testi.
Ekran görüntüsü 2024-05-04 011500.png

Bitdefender, ESET ve Kaspersky yine en iyiler.

Son düzenleme:
1. sıraya koyulacak antivirüs değil. Şahsımca Avrupa'da 2 değil ancak Türkiye'ye özel fiyatlandırmadan dolayı 2'yi hak eder ancak Avrupa'da falan 3 veya 4'ü hak eder. Max 2 derim zaten can abi de 2'ye koydu.

Bakın hafifliği, ucuzluğu, düşük false positivesiyle tercih edilebilir ancak kabul edelim ki bu sene 1. sıraya koyulacak antivirüs değil. Sondan birinci derken biraz abarttım evet McAfee falan sonuncu ama kesinlikle kullanmıyorum ben Avast tercih ettim bu sene.

Tam 1 ila 2 arasında gördü. Aslında gönlü 1'den yanaydı diye düşünüyorum.

O da Rusya muhabbetleri yüzünden yüksek ihtimal.

Rus ve bazı testlerde tam korumayı BitDefender sağladığı için 2'ye koydu hatta ben izledim zaten 1 ile 2'nin tam arasını hak ediyor dedi.

bu sene 1. sıraya koyulacak antivirüs değil.
Sebebi nedir? Koruma anlamında hiçbir eksik göremiyorum.

Hatta 4 gün önce Computer Solutions adlı kanal Free sürümünü test etti. Gayet iyi sonuç çıkarmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sebebi nedir? Koruma anlamında hiçbir eksik göremiyorum.

Hatta 4 gün önce Computer Solutions adlı kanal Free sürümünü test etti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kanaldan aldım verilerimi.

Ama 2 ay önceki standart testine göre aldım yenileyip geliyorum. Yine de bir avast etmiyor.

RWP. ATP ve yanlış pozitif testinden hangi programın daha iyi olduğu gayet net anlaşılıyor.

Yüzde 99.90 ile 99.95 arasında fark var yine de.

Neyse hocam sonuç Kaspersky birinci olamaz. BitDefender'de HDD ve 8gb ram olduğu için sistemimi çok yavaşlattı sildim. Avast daha hafif.

Katılmıyorum, övdüğü nod 32 yol geçen hanıydı, msn ve face virüsü yiyip nod 32 mi kullanıyorsun dediklerinden hepsinden evet cevabını almıştım. Pcye arkadaş kendi yazdığı virüsü bulaştırdı ve Avast Kaspersky ve Nortonla birde adını hatırlamadığım bir programla denedim. Zor bir virüstü, pcyi kullanılabilecek hale getiren nortondu. Sonra bilgileri yedekleyip format attım. Kaspersky sıkıntılı firma, suriyede Rus uçağını düşürdüğümüzde hemen pcden kaldırmak istedim asla kalkmadı. Format attım, çünkü Rus firması demek devlet ne derse yapacak demektir. Kimsenin pek bilmediği emsisoftunda bir antivirüs vardı ve harika. A shquared gibi bir ismi vardı. Ayrıca Norton avg ve Avast aynı firmanın. O yüzden son yıllardaki testlere bakın virüs bulma oranları hep aynıdır. Bit defenderde iyi ancak pahalı. Son olarak kesinlikle güvenlik duvarı olan yazılım kullanın, yoksa sızarlar ve neyiniz varsa alırlar. Benim başıma geldi, birkaç gün güvenlik duvarı olmayan yazılım kullandım ve o birkaç günde başıma geldi. Yani tecrübe konuşuyor burada🙂. Yıllardır telefonlarda ve PC ve laptoplarda Norton kullanıyorum ve bir sorun çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı